Skocz do zawartości
Forum

Dałam wypowiedzenie i poszłam na L4- dobrze postąpiłam?


Gość Ala012

Rekomendowane odpowiedzi

Pracowałam ciezko fizycznie i przy tym czulam sie kozłem ofiarnym,czesto szef próbował mnie poniżyć i mi dogryzał,postanowilam,że dam wypowiedzenie i pojde na l4. Powiedzialam lekarzowi,że mam problemy z kregosłupem i dal mi zwolnienie do konca okresu wypowidzenia .I teraz pojawia sie prolem,bo l4 i okres wypowiedzenia konczy mi sie za dwa tygodnie,a w pracy dwie osoby powiedziały mi,że lepiej abym siedziala w domu bo chodzą i sprawdzają ..I nie wyobrazam sobie,nie isc nawet do sklepu,jutro mam szkole w sobote,ale boje sie,że mogą mnie najść w sobote a mnie wtedy nie bedzie i zabiorą mi cały zasiłek , [pracowalam od pon do pt]Czy w tym wypadku w sobotę również można sie ich spodziewac? i czy w ostatnim dniu wypowiedzenia i l4 czyli 20 wrzesnia mogą przyjechac z pracy?? mam wtedy pilny wyjazd..

Odnośnik do komentarza
Gość Bóg jest zły

Nie słyszałem o tym, żeby pracodawca miał prawo jeździć po domach i sprawdzać czy ktoś jest na L4. Pracodawca to nie jest policja z nakazem, żeby mógł ci zrobić wjazd na chatę. Nie otwierasz i tyle. Pamiętaj że należy Ci się też ekwiwalent za niewykorzystane dni urlopu, który muszą ci wyplacic. Jak to powiesz to pewnie Janusz biznesu będzie się pienił jak cholera, a nie ma szans się temu sprzeciwić.

Odnośnik do komentarza

~Bóg jest zły
Nie słyszałem o tym, żeby pracodawca miał prawo jeździć po domach i sprawdzać czy ktoś jest na L4. Pracodawca to nie jest policja z nakazem, żeby mógł ci zrobić wjazd na chatę. Nie otwierasz i tyle. Pamiętaj że należy Ci się też ekwiwalent za niewykorzystane dni urlopu, który muszą ci wyplacic. Jak to powiesz to pewnie Janusz biznesu będzie się pienił jak cholera, a nie ma szans się temu sprzeciwić.
z tyyym,że ja dopiero rozpoczelam swoja pierwsza prace o umowe i nie naleza mi sie zadne dni urlopu..A to,że jeżdżą z pracy na kontrole to normalne,robią to,żeby zmniejszyć wypłacalność chorobowych bo duzo osob oszukuje,ostatnio u znajomej z pracy była pani od Bhp i jakiś acet z biura..Przykre ale prawdziwe

Odnośnik do komentarza
Gość Bóg jest zły

Słuchaj dziecko drogie. Czy Ty myślisz, że pracodawca może Ci bez pozwolenia wbić do domu i sprawdzić czy leżysz w łóżku? Po prostu nie otwierasz drzwi i nie ma tematu. Do domu może Ci wbić policja z nakazem, albo antyterroryści, albo panstwowka.

Odnośnik do komentarza

~Bóg jest zły
Słuchaj dziecko drogie. Czy Ty myślisz, że pracodawca może Ci bez pozwolenia wbić do domu i sprawdzić czy leżysz w łóżku? Po prostu nie otwierasz drzwi i nie ma tematu. Do domu może Ci wbić policja z nakazem, albo antyterroryści, albo panstwowka.
Może poza tym koło domu Zawsze kręci się rodzic i wtedy jak zapytają o mnie to co powie?

Odnośnik do komentarza
Gość Bóg jest zły

Niby jakim prawem może Ci wejść do domu? Może jeszcze drzwi ma prawo wyłamać? Co do rodziców to uprzedz żeby nic nie mowili a najlepiej nie otwierali drzwi. W ogóle co to jest za zachowanie? Kto będzie pracował u takiego pracodawcy, który sprawdza co robią pracownicy na L4. No chyba, że droczysz się ze mną, żeby podrażnić mój wrażliwy system nerwowy.

Odnośnik do komentarza

Takie rzeczy kontroluje zus, anie zakład pracy i wszystko zależy czy masz zwolnienie chodzące, czy jednak leżące. Na L4 chodzącym możesz chodzić po sklepach i knajpach i gdzie tylko chcesz. No a jeśli to drugie, czyli leżące to wtedy zus może cię skontrolować i wtedy gdy podczas takiej kontroli nie będzie cię w domu, to wtedy masz problem.

Odnośnik do komentarza
Gość Sasha_Demoriane

Ja tam bym się cieszyła jak by cię nakryli, bo ty jesteś zwyczajnym pasożytem, który to okrada tylko ludzi ciężko pracujących. Podczas gdy ja i reszta ludzi pracujących, musimy ciężko pracować na kawałek chleba, to ty tylko śmiejesz się z frajerów i bierzesz czyjąś kasę heh

Odnośnik do komentarza

Sasha_Demoriane
Ja tam bym się cieszyła jak by cię nakryli, bo ty jesteś zwyczajnym pasożytem, który to okrada tylko ludzi ciężko pracujących. Podczas gdy ja i reszta ludzi pracujących, musimy ciężko pracować na kawałek chleba, to ty tylko śmiejesz się z frajerów i bierzesz czyjąś kasę heh

I trzeba zasuwać na takich lewusów i krętaczy

Odnośnik do komentarza

~Sasha_Demoriane
Ja tam bym się cieszyła jak by cię nakryli, bo ty jesteś zwyczajnym pasożytem, który to okrada tylko ludzi ciężko pracujących. Podczas gdy ja i reszta ludzi pracujących, musimy ciężko pracować na kawałek chleba, to ty tylko śmiejesz się z frajerów i bierzesz czyjąś kasę heh
dałam wypowiedzenie to znaczy że nie chciałam już tam pracować bo to ciężka fizycznie praca i do tego byłam ofiarą mobbingu ,także sory ale nie obrażaj mnie jesli nie znasz przyczyny mojego odejścia bo nie życzę sobie oceniania z góry.

Odnośnik do komentarza

~Bóg jest zły
Niby jakim prawem może Ci wejść do domu? Może jeszcze drzwi ma prawo wyłamać? Co do rodziców to uprzedz żeby nic nie mowili a najlepiej nie otwierali drzwi. W ogóle co to jest za zachowanie? Kto będzie pracował u takiego pracodawcy, który sprawdza co robią pracownicy na L4. No chyba, że droczysz się ze mną, żeby podrażnić mój wrażliwy system nerwowy.
Zdziwilbys się , w pracy kilka osób mnie ostrzegało że jak będę brać zwolnienie lekarskie to żebym uwazala bo chodzą i sprawdzają.. Ostatniio byli u jednej kobiety z pracy pani behapowiec i ktoś z biura zastali kobietę w polu kapiąca ziemniaki i odebrali jej cały zasiłek.

Odnośnik do komentarza
Gość Sasha_Demoriane

@ala02 dałam wypowiedzenie to znaczy że nie chciałam już tam pracować bo to ciężka fizycznie praca i do tego byłam ofiarą mobbingu ,także sory ale nie obrażaj mnie jesli nie znasz przyczyny mojego odejścia bo nie życzę sobie oceniania z góry.

SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS

Ale pewnie nikt nie mówił, że będzie lekko. Co pewnie myślałaś sobie, że przebimbasz cały dzionek na luzaku i nikt nic od ciebie nie będzie wymagał. Nie ma tak lekko... laluniu. Decydując się na prace fizyczną, trzeba również liczyć się z tym, że w takiej robocie zapiernicza się nawet czasami za dwóch. Oczywiście żeby wykonywać taką prace fizyczną, to też trzeba mieć siłę i być wytrzymałym. No ale ty jak widać wymiękłaś i wolałaś pójść na łatwiznę i wziąć sobie l4 i żerować na innych, niż pracować i uczciwie zarabiać na siebie. Praca fizyczna nie jest w Polsce uważana za jakieś osiągnięcie, za przejaw robienia kariery. Jest ona po prostu nisko ceniona, więc w sumie nic nie tracisz, że rzucasz ten shit. Szkoda tylko, że poszłaś na l4, bo to się tylko odbiło na mnie, bo tak się składa, że w tym miesiącu zarobiłam nieco mniej, niż w poprzednim i to wszystko przez takich jak ty darmozjadów zajebanych.

Odnośnik do komentarza

~Sasha_Demoriane
@ala02 dałam wypowiedzenie to znaczy że nie chciałam już tam pracować bo to ciężka fizycznie praca i do tego byłam ofiarą mobbingu ,także sory ale nie obrażaj mnie jesli nie znasz przyczyny mojego odejścia bo nie życzę sobie oceniania z góry.

SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS

Ale pewnie nikt nie mówił, że będzie lekko. Co pewnie myślałaś sobie, że przebimbasz cały dzionek na luzaku i nikt nic od ciebie nie będzie wymagał. Nie ma tak lekko... laluniu. Decydując się na prace fizyczną, trzeba również liczyć się z tym, że w takiej robocie zapiernicza się nawet czasami za dwóch. Oczywiście żeby wykonywać taką prace fizyczną, to też trzeba mieć siłę i być wytrzymałym. No ale ty jak widać wymiękłaś i wolałaś pójść na łatwiznę i wziąć sobie l4 i żerować na innych, niż pracować i uczciwie zarabiać na siebie. Praca fizyczna nie jest w Polsce uważana za jakieś osiągnięcie, za przejaw robienia kariery. Jest ona po prostu nisko ceniona, więc w sumie nic nie tracisz, że rzucasz ten shit. Szkoda tylko, że poszłaś na l4, bo to się tylko odbiło na mnie, bo tak się składa, że w tym miesiącu zarobiłam nieco mniej, niż w poprzednim i to wszystko przez takich jak ty darmozjadów zajebanych.

ale kompleksy przez ciebie przemawiają, jesteś prosta jak budowa cepa, ty sobie zapierd@laj na swojej produkcji za dwóch nawet za trzech ale ja nie zamierzam być wykorzystywana,też mam swoje prawa i obowiązki,a pomiatać sobą nie dam.Nie mam ochoty psuć zdrowia szarpać nerwów tylko dlatego żeby takie sfrustrowane babska twojego pokroju nie miły żadnych problemów...A to że masz ch*jowa pracę to już nie mój problem, a swoje wypociny i frustrację opisuj w pamiętniku. Adijos

Odnośnik do komentarza

Podobaja mi sie teksty w stylu zbieramy sie na emerytow, albo musze pracowac na emerytow, na ludziach na L4, na macierzynskim itp.
Ci ludzie, np emeryci tez cale zycie mieli pobierane pieniadze na emeryture, gdyby im je oddac to panstwo mialoby pusta kase. Z twojego zarobku rowniez jest pobierana kwota ktora jest wyplacana gdy jestes chory albo na bezrobociu. Panstwo nie daje nic za darmo. Przynajmniej polskie panstwo.
Darujmy sobie takie komentarze, one nic nie wnosza, maja za zadanie jedynie podniesc poczucie wartosci takiej osoby.

Odnośnik do komentarza

Emeryci swoje utrzymanie teraz zawdzięczają dzięki pracy innych. Ostatnio weszła taka ustawa, że kobieta która urodziła i wychowała 4/kę dzieci, to dostanie za to emeryturę. Kiedyś byłem za Pis, ale teraz widzę, że jednak grają nie fair. Skoro kaczor chce być taki hojny, to niech wypłaca każdej kobiecie całkiem pokaźną sumkę ze swojego konta, a nie zabiera ludziom ciężko pracującym heh

Odnośnik do komentarza
Gość aliexpress

~Mordehai
Emeryci swoje utrzymanie teraz zawdzięczają dzięki pracy innych. Ostatnio weszła taka ustawa, że kobieta która urodziła i wychowała 4/kę dzieci, to dostanie za to emeryturę. Kiedyś byłem za Pis, ale teraz widzę, że jednak grają nie fair. Skoro kaczor chce być taki hojny, to niech wypłaca każdej kobiecie całkiem pokaźną sumkę ze swojego konta, a nie zabiera ludziom ciężko pracującym heh

A co mnie obchodzą czyjeś dzieci??? Każdy niech ma ich tyle ile jest w stanie utrzymać i jak sa w wieku przedszkolnym to do przedszkoda a matka do roboty!! To jest kpina, jak ktos kto nigdy ani zlotowki skladek emetytalnych nie opłacał ma dostać emeryture? Pomsyl głupszy niz 500+! Co miesiąc potracaja mi z pensji 700zl skladek emerytalnych o innych juz nie wspomne, a ktos kto nic nie dopłacił i za co niby ma dostać emeryturę?! Juz widze jak dzieciaki z tych rodzin które pobieraja socjal idą do roboty i napędzają gospodarkę... Wychowane w atmosferze zasulkow, 500+ i innych bzdurnych socjali beda powielać te schematy i ciągnąć kase od państwa za siedzenie na 4literach. Cale to lewactwo i ich kretynskie socjale powinny zostać usunięte na zbity pysk, bo to tylko doprowadzi do tego, że w Polsce będzie demonstracja. Nikt samotny na pewno nie będzie dawał się w dupę dymać i wychowywać cudze dzieci!!!

Odnośnik do komentarza

Ja proponuję tak, jeśli dzieci wyjdą na ludzi i będą pracować w Polsce na nasze emerytury, to matka dostanie emeryturę. A jeśli nie będą pracować, albo wyjadą zagranicę to matka nie dostanie emerytury i będzie musiała oddać wszystkie pobrane pieniądze z 500 :P

Odnośnik do komentarza

Oczywiście nie realne, bo przecież zbliżają się wybory a pis z racji z tego chce zabłysnąć. Uważam ze emerytura należy się za prace. Wychowanie dzieci to decyzja każdej kobiety a nie praca z odprowadzaniem składek. Jeśli jest jakaś kobieta która zrobiła sobie dziecko dla państwa żeby miał kto na emerytury pracować, to powinno jej się natychmiast zabrać dziecko które będzie mieć deficyty emocjonalne w przyszłości.

Ps... Płaci się, jak się coś kupuje, wiec te dzieci zrobione za pieniądze będą niczym innym jak własnością państwa.

Odnośnik do komentarza

~Mordehai
Ja proponuję tak, jeśli dzieci wyjdą na ludzi i będą pracować w Polsce na nasze emerytury, to matka dostanie emeryturę. A jeśli nie będą pracować, albo wyjadą zagranicę to matka nie dostanie emerytury i będzie musiała oddać wszystkie pobrane pieniądze z 500 :P

Czy wyjedzie czy nie i tak polskie panstwo juz sie o to postaralo by matka nic nie dostala. Sorry, mnie takie gadanie nie wzrusza, mieszkam w Irlandii, tu cale zycie mozna byc bezrobotnym a po osignieciu wieku emerytalnego pobierac emeryture. To jest dopiero niesprawiedliwe dla osob ktore pracuja bo to z ich skladek sa wyplacane te zasilki.Na przyklad z moich.Wiec nie narzekajcie na to ze ktos jest na L 4.

Odnośnik do komentarza

Ale bycie na L-4 jak nie jest się chorym to tez nie jest w porządku. Jak autorka umie być tak wojującą aby pouczać tych, ktorzy ją krytykują- to czemu nie umie wojowac z mobbingiem w pracy czy z innym rodzajem wykorzystywania. Jest na miejscu, coś jej się nie podoba, to może a wręcz powinna walczyć na mscu a nie z tymi, którzy uwazają niestosowne bycie zdrową i pobieranie zasiłku.

A na zwolnieniu lekarskim (ważne czy lezące czy chodzące) to może kontrolować i ZUS i pracodawca.

Odnośnik do komentarza
Gość Sasha_Demoriane

Zus kontroluje z polecenia pracodawcy. A takie L4 to też nic innego, jak zasiłek dla leniwych symulantów, którym nie chce się pracować więc przekupują lekarza, aby wypisał im sposób na beztroskie życie na koszt innych :-)))

Odnośnik do komentarza

Bardzo złosci mnie to, że część budzetu przeznaczana jest na sponsorowanie patologii. Nic to nie robi, tylko chla i płodzi dzieci, a my to musimy finansować. Przez to dużo mniej zarabiamy, a co za tym idzie chwilami nawet żyjemy w niedostatku.
A co bezrobotni na to?
Otóż to: robota to prymitywny sposób spędzania czasu po co pracować jak państwo da... heh
Ile lat jeszcze będziemy utrzymywać tę hołotę, która już kolejne pokolenie na zasiłkach siedzi? Jestem w 100% pewien, że jakby ucieli socjal i jakby bezrobotni symulanci zaczęli wymierać z głodu, to byłoby tylko z pożytkiem dla społeczeństwa, bo przynajmniej zmniejszyła by się dziura budżetowa, a pieniądze która szły na nierobów i symulantów byłyby lepiej zagospodarowane.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...