Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Czy to wmawianie ?


Gość VenZikk

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie jakiś rok temu bawiłem się papierosem i przypadkiem wziąłem do ust malutki kawałek tytoniu i wciągu 30 minut zrobiło mi się słabo(myślałem o tym cały czas i, że to namoczone nikotyną jest itd. wkręciłem sobie, że zatrułem się nikotyną potem) Potem przeszło, gdy od tamtej pory palę papierosa robi mi się słabo. Nie palę od tamtej pory zmotywowało mnie to, ale teraz jestem ciekaw czy to faktycznie papierosy mi szkodzą czy wkręciłem sobie to za bardzo przed tym wydarzeniem paliłem około 3 lat.

Odnośnik do komentarza

Zatrucie nikotyną to stan chorobowy wywołany działaniem nikotyny, podanej w dawkach szkodliwych dla organizmu. Jednorazowa, toksyczna dawka nikotyny dla dorosłych i niepalących osób wynosi około 4-8 mg. U palaczy ta dawka jest znacznie wyższa. Papieros zawiera zwykle od 9 do 30 mg nikotyny, a podczas palenia do płuc palacza wchłania się od 0,5 do 2 mg tego związku. Jakby nie patrzeć, nikotyna jest substancją psychoaktywną, czyniącą wielkie spustoszenie w organizmach ludzi, dlatego najlepiej nie sięgać po papierosy czy elektroniki i cieszyć się zdrowiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...