Skocz do zawartości
Forum

Kontrolowanie wagi


Gość j...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem ze swoją wagą, która na dzień dzisiejszy wynosi 96 kilogramów przy wzroście 157 centymetrach. Złe nawyki żywieniowe i moje negatywne nastawienie do diet i ćwiczeń sprawiły, że czuję się ociążale, leniwie i brak mi motywacji. Chciałabym w końcu nie wstydzić się wyjść na basen (uwielbiam basen!) czy na siłownię. Boję się tego, co powiedzą inni, widząc mnie gdybym chciała zrobić jakiś postęp z moim ciałem. Lubię przekąski takie jak chipsy, orzeszki oraz słodkości. Jem nieregularnie, śpię więcej niż 8 godzin i mój dzień wygląda mniejwięcej tak: wstaję około 11, jem, idę poleżeć, jem, wychodzę na 15 minut ma ogródek, jem, czas na drzemkę, jem, zrobię spacerek do sklepu po jedzenie i znowu jem, a koło 3 w nocy dopiero idę spać. To nie brzmi zbyt dobrze, staram się tylko znaleźć pretekst, by przespać cały dzień. Na dzień wypijam około litra wody. Proszę państwa o pomoc, ponieważ pragnę zmienić zmęczenie w siłę, ciało, które ma 96 kg na 65kg. Zdaję sobie sprawę, że taki efekt będzie już za kilka miesięcy (8-9), gdy znajdę w sobie siłę i motywację do działania, ale nie mam pojęcia jak to wszystko zacząć. Jakie ćwiczenia były by dla mnie najlepsze? Co jeść, by być sytym i nie przybierać na wadze? Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...