Skocz do zawartości
Forum

Palenie w ciąży


Gość Amanda

Rekomendowane odpowiedzi

Dowiedziałam się, że jestem w ciąży (3 tydzień), niestety palę bardzo dużo papierosów, nawet do dwóch paczek dziennie. Nie chcę narażać mojego dziecka na utratę zdrowia przeze mnie. Co zrobić, aby przestać palić, nie działają na mnie żadne plastry, a pomimo ciąży mam nieodpartą pokusę sięgnięcia po papierosa. Co zrobić, jak wygrać tę walkę??

Odnośnik do komentarza

zajmij czymś ręce. Możesz kupić sobie takiego gniotka i gdy masz ochotę to wyżywać się na nim. Możesz też żuć gumy do żucia - mniep omagały. Zmień swoje nawyki. - np jeśli zawsze paliłaś idąc do pracy czy na studia to zmień drogę, którą codziłaś.

Odnośnik do komentarza

Sam fakt, że jesteś w ciąży powinien być dla Ciebie najsilniejszą motywacją. Palenie tytoniu w ciąży wywiera powoduje wiele powikłań w rozwoju płodu, o których nie muszę chyba wspominać.
Palenie tak dużej liczby papierosów dziennie będzie dodatkowo utrudniać Ci rzucenie nałogu. Wierzę, że małymi krokami uda Ci się całkowicie z nich zrezygnować.
Ktoś wyżej napisał, byś czymś się zajęła-i słusznie. Pamiętaj tylko, żebyś nie zamieniła nawyk trzymania papierosa w podjadanie, które jest jednak najczęstszą reakcją odruchową. O ile sama nadwaga nie jest wskazana, tak w czasie ciąży należy wyjątkowo uważać na liczbę spożywanych kalorii. W czasie ciąży nie powinnaś przytyć więcej niż 16kg, a jeśli już masz nadwagę, to jeszcze mniej.

Odnośnik do komentarza

Mam problem , w tamtym roku poroniłam w 6 tyg. Nie wiem czemu ale tak bardzo mi smakowały papierosy że paliłam jeden za drugim :( Teraz jestem w 4 ciąży ( mam juz dwoje dzieci 7 i 5 lat ) I mam to samo ciągle bym miała papierosa w buzi póki mi się zrobi nie dobrze . Jestem w 15 tyg. i na potrzymaniu ciąży . Co robić ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...