Skocz do zawartości
Forum

Czy klapsy to dobry sposób karania?


Gość Mamuska

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Jestem mamą 4 letniego chłopca, który jest strasznie niesforny i bardzo ruchliwy. Takie żywe srebro. Nie raz zdarzyło mi się go gonić przez ulicę, nie chce jeść, strasznie wybrzydza, krzyczy, wpada w histerie, kiedy nie chce mu czegoś dać. Zdarza mu się też bić innych, zwłaszcza gdy chcą mu zabrać jego zabawki. Juz sama nie wiem co robić. Staramy się nie rozpieszczać go, ma wyznaczone obowiązki (nie jakieś duże ale takie na jego miarę), staram się ułożyć każdego dnia harmonogram, poświęcam mu czas na zabawę. I tu rodzi się mój problem. Nie wiem już, jak mam go karać, za nieposłuszeństwo. Próbowałam starego jak świat - idź do kąta, przewiną się przez mój dom karny jeżyk, ale to nic nie skutkuje. Mąż twierdzi, że powinnam dawać mu klapsy gdy jest niegrzeczny. ALe powiem szczerze mam opory co do tego. Mój mąż mówi, ze on też dostawał klapsy i jakoś jego psychiki mu to nie zniszczyło, to naszemu synkowi też się nic nie stanie. Co wy o tym sądzicie, może macie jakieś inne pomysły??? A może powinnam stosować klapsy?

Odnośnik do komentarza

Taki lekki klaps raczej nie zmotywuje niesfornego dziecka do bycia grzecznym. Kiedys oglądałam ten fajny program na tvnie - superniania - i ona zawsze miała dobre metody na takie dzieci, a wszystkie pochodza od jednego nurtu psychologicznego zwanego behawioryzmem. Poczytaj o tym troche, może nawet kup książkę tej superniani i zapanuj nad swoim dzieckiem sposobem.

Odnośnik do komentarza

W wychowywaniu dzieci potrzeba konsekwencji. Jesli nie karcisz dziecka za każdym razem jak robi cos źle to wysyłasz mu sprzeczne sygnały. Nie popuszczaj, jak jest niegrzeczne to dawaj kary. Wiadomo, że nie nauczy się z dnia na dzień, ale w końcu zrozumie, że średnio mu sie opłaca być niegrzecznym. Tylko nie zapominaj, że tak naprawde to nagradzanie ma większa wartośc i siłę, zatem zagradzaj dziecko za każdym razem, gdy zrobi coś dobrze. Wtedy dojdzie do prostych wnioskow, które zachowania popłacają. Tylko nie daj się złamać. Konsekwencja to klucz do sukcesu rodziców!

"My own business always bores me to death, I prefer other people's" - O. W.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...