Skocz do zawartości
Forum

Instynkt macierzyński przy braku partnera


Gość Zdesperowana

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zdesperowana

Mam 38 lat jestem samotna. Bardzo chcialabym miec dziecko ale nie mam partnera. Czy powinnam zaczekac na zwiazek czy zglosic sie do banku spermy? Boje sie ze nie spotkam mezczyzny z ktorym chcialabym zalozyc rodzine, a jak znajde to on nie bedzie chcial miec dzieci. Ja bardzo chce a mam niewiele czasu na 1. dziecko, co robic?
K.

Odnośnik do komentarza

Bank spermy to dobry wybór, wybierzesz sobie kandydata takie jak będziesz chciała.Poznasz co to jak to jest być w ciąży, czego przy adopcji raczej się nie dowiesz. A czasu na piewsze dziecko rzeczywiście dużo ci nie zostało. Co do partnera to jak znajdziesz jakiegoś to przecież możesz mieć z nim drugie dziecko, nic nie stoi na przeszkodzie

Odnośnik do komentarza

A może chcesz mieć dziecko tylko dlatego, że czujesz się samotna? Juz kiedyś jedna 24 letnia dziewczyna mi powiedziała, że bardzo chciałaby mieć dziecko, bo chce by ją ktoś kochał bezwarunkowo... Mam nadzieję, że u Ciebie tak nie jest. Co do adopcji to raczej byłoby Ci ciężko, bo procedury adopcyjne sa bardzo skomplikowane, wymogi są olbrzymie, a podstawowy to małżeństwo i dwójka rodziców dla adoptowanego dziecka. Być może po prostu Bóg chciał w Twoim wypadku inaczej, twoim powołaniem może nie jest bycie matka...

Odnośnik do komentarza
Gość Zdesperowana

nie wierzę w powołania i przeznaczenia. Chcę dziecko, bo po prostu chciałabym mieć malucha, wiele kobiet chce. Ja też. Chciałabym mieć rodzinę ale nie jestem osobą, która łatwo się przywiązuje i od razu gna do ołtarza, pewnie dlatego nie mam faceta. Poprawka. Facetow jest wielu i mogę mieć wielu, ale nie czuje żeby któryś z nich był tym jednym na stałe. A dziecko chcę z facetem czy bez faceta.

Odnośnik do komentarza

Przyjęło się, że kobieta ma instynkt macierzyński, ale to nie jest prawda. Nie ma czegoś takiego jak instynkt ale popęd. Różni się to od siebie, że nad instynktem się nie panuje, natomiast nad popędem tak. Dlatego to od Ciebie zależy czy chcesz mieć dziecko, jak bardzo i jaka pora będzie najlepsza. Biorąc pod uwagę Twój wiek, Twoje dążenie do posiadania potomstwa wynika bardziej z tego, że to ostatni dzwonek i dlatego tak pilnie chcesz je mieć. Warto wziąć jednak pod uwagę fakt, czy samotna, w pewnym sensie przyciśnięta do muru matka, chcąca dziecka od zaraz, ma możliwość stworzenia szczęśliwej rodziny. Życzę Ci zdrowego dziecka, bo wiem, że postąpisz tak, jak sama uznasz, że będzie dobrze, jednak rozważ wszystkie za i przeciw, bo posiadanie dziecka, to nie zachcianka ale decyzja na całe życie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...