Skocz do zawartości
Forum

Jaka dieta na rozstępy?


Gość nanana1

Rekomendowane odpowiedzi

mam 13 lat i waże 53 kg i mam 168 wzrostu . mam duży brzuch , roztępy i grube nogi ! wiem ze zamalo waze ale i tak czuje sie ze jestem za gruba . chcialabym schudnąć do 47-48 kg. i zeby moje roztepy nie byly tak mocno widoczne . w ciągu 1 miesiąca przytyłam ponad 5 kg . a jem dziennie tylko 2 miski platków , i 2 kawałki chleba . w czasie odchudzania przytylam 2 kg , . nie występuje u mnie w rodzinie nadwaga ani otyłość , nie choruje na zadne choroby przewlekłe ,

Odnośnik do komentarza

Witaj!

Zarówno Twój wzrost jak i waga, według siatek centylowych czyli swego rodzaju skal do oceny tych parametrów, są prawidłowe. Nie powinnaś zatem myśleć o odchudzaniu! Możesz natomiast więcej czasu poświęcić na aktywność fizyczną.

Spróbuj także działań takich jak:
• wyeliminowanie nadmiernej ilości tłuszczu w diecie (na rynku istnieje wiele margaryn tupu light, które często mają nawet 3 razy mniej kalorii niż masło)
• spożywanie pełnoziarnistych produktów zbożowych (wydłużają uczucie sytości)
• włączenie do diety większej ilości warzyw i ograniczenie owoców do 1 porcji dziennie
• ograniczenie dodawanego cukru
• ograniczenie ilości wypijanych napojów kolorowych, zjadanych słodyczy etc.
• zamiana tłustych mięs na chude (szynkę z piesi kurczaka, szynkę gotowaną etc.)
• włączenie do jadłospisu ryb.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...