Skocz do zawartości
Forum

osoba towarzysząca


Gość forumowiczkaabc

Rekomendowane odpowiedzi

Gość forumowiczkaabc

Hej,Pytanie w zasadzie skierowane do obu płci.Czy jak idziecie gdzieś na imprezę (typu wesele, chrzciny) ze znajomym/znajomą to dobrze się z tym czujecie? Tzn, ja myślałam, żeby poprosić mojego znajomego ze szkoły. Co prawda nie trzymaliśmy się jakoś nigdy specjalnie razem, po prostu taki neutralny kolega (dodam, że jeszcze z poprzedniej szkoły).Akurat jestem sama i przyznam, że nie lubię w związku z tym takich uroczystości. Ogólnie raczej lubię tańczyć czy pójść na koncert- jestem raczej ekstrawertyczką, więc żeby odetchnąć wychodzę i szybko łapię kontakt z ludźmi- nawet nieznajomymi na ulicy. Więc, wracając...zauważyłam, że niektórzy bardziej luźno niż ja podchodzą do życia, a ja jestem pod tym względem bardziej "starościecka". Najchętniej jeśli gdzieś pójść, gdzie wypada mieć osobę towarzyszącą, to mogłabym iść tylko z przyjacielem albo "swoim". Niestety (dla mnie niestety, bo przyjacielowi to w sumie życzę dobrze) ale ma kogoś więc...Nie lubię robić niczego na siłę.

Odnośnik do komentarza

Droga forumowiczko, nie jest istotne jak każdy z nas czuje się na jakiejś uroczystości rodzinnej ze znajomym/znajomą jako osobą towarzyszącą. Zastanów się lepiej, jak Ty wolałabyś zaistnieć w takiej sytuacji - czy wolałabyś pójść sama, skoro nie masz partnera/chłopaka, czy jednak wolałabyś zaprosić chociażby kolegę, byleby móc w kimś porozmawiać czy potańczyć. To jest wyłącznie Twój wybór. Wierzę, że podejmiesz najlepszą dla siebie decyzję. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Na chrzciny to chyba i tak bez osoby towarzyszacej idziesz. Na wesele, jak ci lepiej samej to nie masz sie czym przejmoeac, ale jesli chcesz sie bawic to lepiej z kolega.
Napisalam o chrzcinach ze i tak sama bo chrzciny to takie powitanie nowego czlonka rodziny czyli trzeba juz w tej rodzinie byc lub zamierzac do niej wejsc by obchodzic tak wazna okazje. Tak przynajmniej ja uwazam.

Odnośnik do komentarza

Nawet jesli zaproszenie jest z osobą towarzyszącą a odbywają się imieniny w formie siedzonej kolacji, czy chrzciny czy inna impreza nie tancująca to to zaproszenie jest tylko formą zapytania, Jeli masz chlopaka i chciałabyś go wprowadzić w krąg rodziny, pochwalić się nim a jego otrzaskać z Twoimi członkami rodu to Ci co zapraszają wyrażają na to zgodę. Kolegi zwyklego, zaprzyjażnionego nie oplaca się zabierac, chyba, ze chce się utrzeć nosa ciekawskim i wścibskim ciociom "jeszcze nie masz narzeczonego?".

Tylko wesele, impreza tancująca jest powaznym zaproszeniem ze strony zapraszajacych. Wiemy, ze impreza jest dluga, prawie wszyscy będą w parach, będzie dużo muzyki i możliwości tanczenia- sama oceń, czy uważasz iz nie masz chlopaka, ale pokręcisz się z kuzynkami i kuzynami na parkiecie, czy będzie Ci milej miec osobistego zaprzyjażnionego kumpla z ktorym w kazdej chwili ruszysz na parkiet.

Jesli nie masz swojego osobistego chlopaka to w moim uwazaniu tylko wesele jest rodzinną imprezą , gdzie tak naprawdę jesli się ma ochotę, to przyprowadza się kolegę i to jeszcze zwracając uwagę, czy ma postawową kindersztubę, czy nie zechce nadużyć alkoholu, aby w tak dlugiej nocy pelnej zabawy nie świecić za niego oczami.

Ponadto czy idze się samej czy w dwie osoby to tez trochę rzutuje na "obszernośc" prezentu. Zawsze nalezy uznac, ze skoro gospodarze ponoszą koszty podjęcia na przyjęciu dwoch osob (szczególnie w knajpie) to ten prezent powinien być bogatszy, niz gdybys szla tam sama.

Oczywiście odpowiednio wcześnie trzeba by gospodarzy powiadomic o swoic zamiarach - będe w dwie osoby, czy będę solo.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...