Skocz do zawartości
Forum

Kiedy wziąć pierwszą w życiu tabletkę antykoncepcyjną, gdy spóźnia się okres?


Gość sasetka313

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sasetka313

Witam!
Ostatnio ginekolog przepisał mi pierwsze w życiu tabletki antykoncepcyjne i powiedział, że mam rozpocząć ich branie w pierwszym dniu miesiączki. Okres mam bardzo regularny(niemalże co do godziny) i powinnam go dostać dzisiaj. Bardzo mi zależy aby zacząć przyjmować tabletki jak najszybciej. Czy mogę wziąć pierwszą dzisiaj nawet jesli nie zacznę miesiączkować i czy będę w 100% zabezpieczona.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Pierwszą tabletkę musisz wziąć w pierwszy dzień okresu, kiedy pojawi się krwawienie. Nie ma tu znaczenia czy okres się spóźnia ( no chyba, że podejrzewasz ciążę) czy jest regularny. Radze więc poczekać do pojawienia się okresu.
Przez pierwsze opakowanie radzę stosować dodatkowe środki antykoncepcyjne. Mam nadzieję, że pomogłam.

Odnośnik do komentarza

Siemka mam pytanie kochałam sie wczoraj z chlopakiem spuscił sie we mnie niechce my miec dziecka i chciała tabletki koncepcyjne kiedy je moge wziasc teraz jak niemam okresu czy mam czekac jak dostane okres .Dzis jak byłam u lekarza to lekarz mi powiedział ze mam sie zgłosic za dwa lub trzy tygodnie nie bedzie to za pozno zeby wziasc tabletke bo moge byc juz w ciazy pomocy

Odnośnik do komentarza

~bizon89
Siemka mam pytanie kochałam sie wczoraj z chlopakiem spuscił sie we mnie niechce my miec dziecka i chciała tabletki koncepcyjne kiedy je moge wziasc teraz jak niemam okresu czy mam czekac jak dostane okres .Dzis jak byłam u lekarza to lekarz mi powiedział ze mam sie zgłosic za dwa lub trzy tygodnie nie bedzie to za pozno zeby wziasc tabletke bo moge byc juz w ciazy pomocy

Witam!
By tabletki antykoncepcyjne były skuteczne powinny być stosowane od pierwszego dnia miesiączki. Zdecydowanie powinna Pani zatem poczekać, a zanim zacznie Pani stosować tabletki, wykluczyć ciążę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...