Skocz do zawartości
Forum

Z kim mogę porozmawiać?


Gość Nicniewiem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Nicniewiem

Witam. Od kilku miesięcy mam problem ze sobą. Wszystko zaczęło mi się sypać przez co popadłam chyba w depresję. Na początku dało się żyć, śmiałam się jeszcze, ale teraz nic już nie ma sensu. Ostatnio uświadomiłam sobie że nienawidzę siebie nie tylko z wewnątrz ale również z zewnątrz. Próbowałam schudnąć, ale bezskutecznie więc zaczęłam nie jeść śniadań, czasem obiadów, a kolację i inne posiłki, którym nie umiałam się oprzeć zaczęłam zwymiotowywać. Chciałabym z kimś porozmawiać, ale nie mam z kim. Przyjaciółki mnie nie rozumią, a wręcz odbijają, szkolny pedagog powie rodzicom, a oni mają inne, większe zmartwienia. Co ja mam zrobić? Z kim porozmawiać?

Odnośnik do komentarza

Bulimia i anoreksja a chyba szczególnie anoreksja to choroba wyniszczająca, prowadząca niejednokrotnie do zejscia. I jak w tym kontekscie brzmi zdanie :"szkolny pedagog powie rodzicom, a oni mają inne, większe zmartwienia. "

Jaki rodzic ma większe zmartwienie niż życie jego dziecka. W tej chorobie masz zaburzony ogląd świata- kobiety szkieletory nie mogą przelknąc posilku, bo stoi im kluchą w gardle, ze utyją i podobno naprawdę postrzegają się jako zbyt pulchne. To jest zaburzenie psychosomatyczne. Nie leczone prowadzi do końca. Jak wiesz, ze z Tobą coś nie tak, to faktycznie jesli docelowo dowiedzą sie rodzice to masz przechlapane, tak jak masz przechlapany aktualnie ogląd sytuacji. Jestes nieletnia to i żadnego leczenia nie możesz podjąć bez zgody rodziców. Jak najszybciej powinnas problem zgłosić rodzicom, bezdyskusyjnie. To nie jest życie Twoich koleżanek, to one się Tobą nie zajmą, bo nawet nie mają wiedzy na ten temat.

Odnośnik do komentarza

Przyjrzyjmy się tym różnicom pomiędzy kobietami, a mężczyznami, które są wyraźnie biologiczne i anatomiczne. Mężczyźni są średnio wyżsi niż kobiety, czyż nie? Czy naprawdę ktoś czuje się urażony przez ten fakt? (...) Może was to irytować. Może irytować was fakt, że to kobiety muszą być w ciąży i karmić piersią. Może was irytować wiele prawd, jednak obrażanie się to reakcja, która odrzuca rzeczywistość. Mężczyźni i kobiety różnią się wzrostem, masą mięśni, tym jak tłuszcz rozłożony jest w ciele. Różnią się też nasze mózgi.

Na odpowiedź nie musiała długo czekać. Kilku studentów wyszło z sali, jedna z aktywistek zniszczyła nagłośnienie została wyprowadzona przez ochronę i wyproszona przez policję, a pod adresem mówiącej padły takie słowa:

To gó*no, nie człowiek!

Odnośnik do komentarza

Pedagog czy psycholog szkolny nie jest Twoim wrogiem. Na pewno chce Ci pomóc. Jeśli istnieje ryzyko zagrożenia Twojego zdrowia, to psycholog/pedagog musi powiadomić o tym Twoich rodziców. Nie ma jednak złych intencji. Daj sobie szansę i pozwól sobie pomóc. Możesz też skorzystać z anonimowego telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży nr 116 111. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...