Skocz do zawartości
Forum

Co zrobić gdy mąż zdradza żonę ?


Gość Greciia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Greciia

Co może zrobić kobieta w sytuacji, kiedy zdradza ją mąż ? Mąż zakochał się w kobiecie w moim wieku, która bardzo pilnuje jego portfela. Nie interesuje go dom, rodzina kompletnie nic. Kłamie,że wyjeżdża w delegację, a tak na prawdę spotyka się z ta kobietą. Płaci tylko rachunki za dom a cała reszta go nie interesuje. Całymi godzinami siedzi przed komputerem, ciągle wychodzi na telefon z domu. Przypadkowo zostawiając włączony komputer przeczytałam jego rozmowy z kochanką na darmowym komunikatorze. Niestety to, w jaki sposób ze sobą się komunikują ,wskazuje na to że mają romans. Ona do niego zwraca się, kochanie, rybeńko, moje kochane serduszko, moja miłości , a on również odwzajemnia się jej takimi czułymi słówkami, mąż nawet pisze do niej, że jest jego miłością życia,skarbeńkiem itd:.
Niestety z tych rozmów wynika też , że on daje jej regularnie pieniądze, opłaca wyjazdy, kupuje sprzęty domowe, kwiaty w kwiaciarniach internetowych i martwi się czy jej starczyło pieniędzy na to czy tamto. Ona żali się ,że jest taka biedna ... . A mi ten drań ciągle mówi, że nie ma pieniędzy podczas kiedy ma spore dochody. Na nic nie ma, na nic go nie stać . Jest dla mnie wulgarny, grozi mi że skończę na ulicy, wyzywa tak bardzo,że brak mi słów. Znęca się nade mną psychicznie, nie pozwala korzystać z wody, zakręca kaloryfery, a kiedy byłam chora, wykrzyczał mi, abym wreszcie zdechła i znikła z jego życia.
Nie wiem co począć, jestem zrozpaczona nie jestem w stanie sobie poradzić sama,bo sama mam najniższe dochody. W domu przechodzę piekło. On przed znajomymi popisuje się, pokazuje jej zdjęcia i mówi ,że - baby można mieć dwie. Wygaduje takie rzeczy do wspólnych znajomych,że nawet nie ma wstydu. Jestem załamana, nie wiem co począć i mało tego, że ten drań mnie zdradza, to jeszcze znęca się nade mną psychicznie i w niczym mi nie pomaga. Chce sprzedać mieszkanie, cały czas się odgraża. Gdzie ja mam szukać pomocy ? Odciął mnie od kont, nie jestem upoważniona już do niczego,mówi że wszystko jest jego i należy do niego. Nie obchodzi go nasze jedyne dziecko, wobec którego też stosuje przemoc psychiczną, każdego dnia ubliżając i grożąc. Jak ta kobieta może tak niszczyć rodzinę, jak można być taką ... nie wiem .. Jak mój mąż mógł tak stracić rozum i tak się dać omotać. Co ja mam zrobić w tej sytuacji, ja już nie daję rady ??? Proszę pomóżcie, jak mam postąpić, co mogę zrobić, gdzie szukać pomocy .Nie śpię ,nie jem i jestem załamana. .... Z góry bardzo dziękuję .

Odnośnik do komentarza

"Jak ta kobieta może tak niszczyć rodzinę, jak można być taką "- chyba nie piszesz tego poważnie. To Twój malżonek jest wiarołomny a ona tylko korzysta z tego ile uważa. Przeciez teoretycznie Ty tez możesz sobie znaleśc takiego milego sponsora, ktory zapyta rybeńko czy nie brak Ci do pierwszego.

Rozumiem, ze masz dziecko i zanim przejrzałas na oczy to mogło być Ci trudno i dalej jest. Ale co Ty robisz w tym malżeństwie? Znalazlas taką milą jego rozmowe z tą panią ,trzeba bylo sobie ją szybko wydrukować.
Dopóki jeszcze z nim mieszkasz to gromadz dowody jego nielojalności i odważ się i się rozwiedz. Mąz daje pieniądze na podstawowe utrzymanie domu. Z tej zlości, ze jego rodzina jest tak kosztowna i stoi mu na drodze do jego "szczęscia" upokarza Cię, nie szanuje a co gorsza nie okazuje uczuć synowi.
Nie masz swojej rodziny, rodziców rodzeństwa, gdzie mogłabyś po rozwodzie się jakoś zaczepić?Rozumiem , ze mieszkanie jest jego z czasów, jak był kawalerem, lub macie rozdzielnośc majątkową i on je zakupil sobie i jak je sprzeda to i tak dla Ciebie i synka np na kawalerkę nie starczy, bo to nie Wasze wspólne pieniądze tylko jego?
Może możesz znaleśc stare wydruki z kont, lub aktualne, gdzie można zauważyc jakie on ma dochody, bo wysokośc alimentow na dziecko będzie od nich zależna. Tyle, ze polowa facetów teraz prowadzi firmy , które w papierach tylko generują straty a oni i ich rodziny jakoś z tych strat żyją. Gdybyś uzyskala rozwód z jego winy moglabyś się starac o alimenty także dla Ciebie na jakiś czas, jako rekompensatę pogorszenia się Twoich warunków życiowych.

Układ mąz właściwie wprowadzil jasny. Mnie stac i mogę miec dwie kobiety- glośno się tym chwali. Z tym, ze pierwsza kobieta i jej dziecko(bo on już nie traktuje syna jako Wasze dziecko) są traktowane jak kula u nogi.

Wg mnie Ty już w tym malżeństwie nie masz czego szukać. Ty powinnas się zgrabnie rozwiesc. Cięzko jest życ w ciągłym upokorzeniu za miskę zupy i dach nad głową.

Odnośnik do komentarza
Gość do autorki

Zgadzam się z Kikunią że mąż stawia sprawę jasno.
To od Ciebie zależy czy zrobisz radykalny krok i opuscisz go.
Są domy Samotnej Matki w których możesz się na jakiś czas zatrzymać.Stamtąd starać sie o mieszkanie socjalne,poszukać lepiej płatnej pracy.Może kursów.Są w tym względzie spore możliwości.Tylko Ty musisz najpierw chcieć...

Odnośnik do komentarza

Co może zrobić kobieta, gdy mąż ją zdradza? Odejść od niego, wcześniej zebrać dowody niewierności i złożyć pozew o rozwód z winy męża oraz wnioskować o alimenty. Ma Pani własne dochody - może niewielkie, ale jednak jest jakaś niezależność finansowa. Mąż ma obowiązek płacić na dziecko. Skoro ma niezłe dochody, można walczyć o niezłe pieniądze. Zdaję sobie sprawę, że wizja rozwodu może być dla Pani trudna, ale w sytuacji, jaką Pani opisała, nie ma sensu tkwić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...