Skocz do zawartości
Forum

Pominięta tabletka antykoncepcyjna


Gość asiako

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Moja dziewczyna wzięła 6 tabletkę z opóźnieniem 17-godzinnym. Stało się tak, gdyż opakowania tabletek nie miała przy sobie. Od razu następnego dnia wzięła pominiętą tabletkę oraz 7 już o stałej porze(zgodnie z ulotką). Dwa dni przed pominięciem tabletki(po 4 pigułce) doszło do stosunku. Dziewczyna zgłosiła się do swojego lekarza we wtorek(dzień po pominięciu tabletki). Lekarz zbadał ją i powiedział, że wszystko jest ok i nie zauważył jeszcze pęcherzyka graffa, nie przepisał tabletki po oraz powiedział, że powinna stosować dodatkową antykoncepcję do końca opakowania. Martwi mnie jednak to, iż dziewczyna ma dziwne plamienia. Czy to w związku z obniżoną dawką hormonów czy to może być ciąża? W 6 dniu po pominięciu plamiła na brązowo. Czy pęcherzyk Graffa skoro był jeszcze niezauważalny we wtorek, mógł tak szybko dojrzeć i mogło dojść do zapłodnienia? Czy plemniki mają szansę tyle przeżyć?

Odnośnik do komentarza

Plemniki w sprzyjających warunkach mogą żyć do 7 dni
Na każdym opakowaniu antykoncepcyjnym pisze przez jaki czas kobieta jest objeta ochroną nawet jeżeli przestaje brać tabletkę myslę że w tym przypadku ochrona została zachowana zresztą potwierdził to lekarz. Plamienie moze być spowodowane z różnych powodów tu raczej skonsultowałabym się z lekarzem.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, biorę yasminelle już trzeci rok, ale dzisiaj rano przypomniałam sobie, że w piątek nie wzięłam tabletki. Odruchowo wzięłam pominiętą, ale jeszcze nie dzisiejszą. Następnie spostrzegłam, że jest to trzeci tydzień, więc prawidłowo powinnam wziąć jeszcze dzisiejszą tabletkę i przyjąć następny blister bez przerwy. Niestety spanikowałam, bo ze względu na wakacje zrobiłam już tak miesiąc temu.Postanowiłam zwymiotować tabletkę i uznać, że od piątku zaczęłam tydzień przerwy. Czy mogłam tak zrobić i czy wszystko będzie teraz w porządku? Planuję zacząć brać nowy blister od przyszłego piątku.

Odnośnik do komentarza

Chciałabym opisać moja sytuację bo zaczynam się już trochę stresować, wiem że nie jesteście wróżkami żeby wiedzieć czy jestem w ciąży czy nie, ale może ktoś miał podobna sytuację lub zna kogoś.....
Tydzień przerwy rozpoczął się u mnie 21.09, w środę tj. 23.09 i w piątek tj. 25.09 uprawiałam stosunek przerywany. Krwawienia z odstawienia dostałam w sobotę 26.09. W poniedziałek 30.09 uprawiałam również stosunek przerywany, mój facet za pierwszym razem nie skończył we mnie, a na mnie, ale bez czekania ani minuty zaczęliśmy kochać się 2 raz. Tego dnia przyjmowałam pierwszą tabletkę po przerwie o godz. jak zawsze 21:00, ale następnego dnia (wtorek)zasnęłam i nie wzięłam tabletki, zrobiłam to dopiero w środę o 7:00 rano czyli spóźniłam się o 10:00 godzin. Znam ulotkę i wiem, że do 12h skuteczność tabletek nie jest zmniejszona więc się nie stresowałam, dodam że krwawienie z odstawienia skończyło mi się w czwartek 03.09. Teraz mija tydzień i czuję ciągnięcie i kłucie w jajnikach, jest mi niedobrze i jestem ciągle głodna. Piersi co prawda nie bolą, ale są takie nabrzmiałe "ciężkie", nie mam żadnego śluzu, boli głowa. No i teraz się zastanawiam czy pominięcie 2 tabletki o 10h może skończyć się ciążą. Jeżeli nie to skąd te dziwne objawy? stres? nie mam pojęcia zazwyczaj tak się czuję na tydzień przed okresem, ale nie na 3 tygodnie przed tuz po przerwie. Z drugiej strony czy tydzień to nie za wcześnie na objawy ciąży? dodam, że test mogę wykonać za tydzień dopiero i dlatego tu jestem żeby się uspokoić albo nie.

Odnośnik do komentarza
Gość Carollina89

Hej!
Mam problem, przyjmuję Sylvie 20 i zapomniałam całkowicie wziąć 13 tabletkę, następnego dnia przyjęłam kolejną tabletkę o normalnej porze. Dzisiaj zauważyłam plamienia... Czy powinnam kontynuować przyjmowanie tabletek? Niestety mój gin jest na urlopie a ja zagranicą. O ciążę się nie martwię bo nie współżyłam, tylko o plamienia... i co robić?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam. W środę 26.03 pominęłam tabletkę. Następnego dnia od razu ją przyjęłam ale niestety minęło 13h od planowanego przyjmowania. (Kolejne tabletki przyjmuje regularnie) Tego samego dnia odbyłam stosunek seksualny, partner nie skończył we mnie. Dodam, że była to przedostatnia tabletka z blistra. 30 dostałam okresu, wydaje mi się, że dzień wcześniej niż zwykle. Do ginekologa dostanę się dopiero za miesiąc... Boje się, że to była najgłupsza rzecz jaką w życiu zrobiłam. Martwię się, że mogło dojść do zapłodnienia mimo, że wystąpiło krwawienie gdyż było to w ciągu kilku ostatnich dni.

Odnośnik do komentarza
Gość aniap17777

Witam biorę tabletki juz rok zawsze brałam tabletki systematycznie w tą środę i czwartek pominelam ale wzięłam 3 pod rząd w piątek. Wspolzylam z mężem w środę. W sobotę zaczęłam juz białe tabletki jest już poniedziałek a okresu brak mogłam zajsc w ciążę?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...