Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Wstyd przed miłością


Gość Ewelina0120

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ewelina0120

Witam. Mam trochę dziwny problem. Mam 17 lat i od kilku miesięcy swojego pierwszego chłopaka. Lubię kiedy do mnie przychodzi, okazuje mu czułość dopiero gdy jesteśmy sami w domu, czy to u mnie czy u niego. Nie lubię publicznie okazywać czułości. Czasem przychodzi do mnie i mnie przytula na oczach np mojej siostry, jest to dla mnie strasznie krępujące. Nie lubię jak rodzina na nas patrzy, nie lubię jak myśli że ich mała córka dorośleje i znajduje swoją miłość. Czasem nie mogę się pogodzić z myślą że mam chłopaka, tak jakbym nie pasowała do bycia w związku. Nie lubię kiedy ktoś zaczyna ze mną rozmawiać o naszym związku.
Drobne okazywanie czułości na oczach innych wprawia mnie w pewnego rodzaju obrzydzenie. Czasem czuję obrzydzenie do samej siebie. Mam nadzieję że zrozumiecie chociaż trochę o co mi chodzi. Może wpływ na moje odczucia ma to, że zostałam wychowana bez ojca? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Nie uciekaj tak daleko w przyszłość, bo nie wiesz jak zmieni Ci się myślenie za parę lat, a odczucie skrepowania w tej sytuacji o której piszesz jest czymś normalnym, dlatego powiedz wprost chłopakowi, żeby w obecności innych wstrzymał się z tym okazywaniem uczuć.

Są tacy, którzy za bardzo obnoszą się ze swoimi uczuciami i tacy którzy nie lubią okazywać ich publicznie,
dotyczy to każdej sfery życia.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jesteś młodą dziewczyną i nic dziwnego, że czujesz skrępowanie w sytuacji, gdy chłopak okazuje Ci czułość w obecności innych. Masz rację, że intymność jest dla Was. Nie ma nic złego w tym, że chłopak przytula Cię w obecności siostry. Jeśli jednak czujesz jakiś wstyd, porozmawiaj na ten temat z chłopakiem i powiedz mu, że czujesz się trochę niezręcznie, gdy okazuje swoją miłość w obecności innych. On pewnie nie ma złych intencji, ale może nie zdawać sobie sprawy z Twoich odczuć. Co do ślubu i wesela, to daj sobie czas ;-) Jesteś młodziutka. Poza tym myślę, że i chłopakowi nie wesela w głowie :) Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...