Skocz do zawartości
Forum

Dzień wcześniej przyjęta antykoncepcja


Gość ciekawska6859

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ciekawska6859

Od końca marca 2011 roku regularnie zażywam doustną antykoncepcję hormonalną Novynette. Ostatnio byłam na wyjeździe i przez to pomyliły mi się dni jej przyjęcia, czyli zamiast przyjęcia tabletki 8 dnia po 7-dniowej przerwie, zażyłam ją 7 dnia (momentami się nawet zastanawiam czy nie 6). Więc czy gdy po wielomiesięcznym zażywaniu antykoncepcji popełni się taką pomyłkę skuteczność tabletek jest obniżona? Niepokoję się ponieważ po 4 tabletce kochałam się z chłopakiem, a skapnęłam się o pomyłce dopiero dzień później.

Również, interesuje mnie to czy jak się zapomni tabletki i się w tym dniu współżyje, czy jest to konkretnie powiedziane, że się zajdzie w ciążę?

Bardzo proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza

po pierwsze, gdy wzielas tabletke wczesiej, nic sie nie stalo, gorzej jakbys wziela nie 6 dnia tylko 9, wtedy bym sie martwila, a to ze wzielas wczesniej, to zaden problem, po prostu skrocilas okres przerwy. niektore kobiety w ogole nie robią przerwy w braniu tabletek, biorą blister za blistrem aby nie miec krwawienia. Natomiast co do tabletek, to powinnas miec rozpiske co robic jak zapomnisz tabletki w tyg., czyli przez 5 dni stosowac dodatkowo prezerwatywy, w drugim - przyjmowc dalej, w 3 - odstawic natychmiast i czekac na krwawienie

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

Odnośnik do komentarza
Gość zbrodnicielka

Witam. Dotychczas przez pół roku brałam tabletki antykoncepcyjne OC-35. Będąc w trakcie 7-dniowej przerwy Pani ginekolog przepisała mi nowe tabletki Bonadea, które miałam zacząć brać wraz z pierwszym dniem miesiączki. Problem w tym, że z roztargnienia wzięłam tabletkę dzień wcześniej. Miesiączka pojawiała się przez ostatnie miesiące w idealnych odstępach czasu, czyli powinna pojawić się w piątek, a ja tabletkę wzięłam w czwartek. Po przyjęciu tabletki miesiączka się nie pojawiła (co jest raczej uzasadnione), tylko pytanie czy ochrona antykoncepcyjna jest zachowana, jeśli nie przyjęłam pierwszej tabletki w pierwszy dzień cyklu tylko dzień wcześniej. Nie wiem co myśleć skoro było to w trakcie 7-dniowej przerwy, ale jednak były to inne tabletki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...