Skocz do zawartości
Forum

Jak odkochać się w znajomym


Rekomendowane odpowiedzi

Mam znajomego, który jest ode mnie o 20 lat starszy. Mamy wspólnych znajomych, zainteresowania, dobrze nam się rozmawia, ale on jest strasznym egocentrykiem i nie potrafi być odpowiedzialnym za nic poza sobą. Usuwałam jego numer telefonu, wyrzucałam go ze znajomych, unikałam jego towarzystwa, ale miesiące nie zabiły uczucia. Cały czas krajało mi się serce na myśl o nim, czuję w sobie ogromną miłość i nie potrafię jej stłamsić. Miesiac temu znowu zaczęłam z nim rozmawiać, czekam na każdą jego wiadomość, często mi się śni, a ja nic nie potrafię z tym zrobić. Próbowałam znaleźć partnera, ale to nic nie daje. Proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza

Sama stwierdziłaś, że chłopak jest egocentrykiem. Nie obawiasz się, że wchodząc z nim w relację, okaże się, że przedkłada siebie nad uczucie do Ciebie? Czy Ty jesteś w ogóle dla niego ważna? Dał Ci odczuć, że mu na Tobie zależy? To ważne pytania, na które warto sobie odpowiedzieć, by potem nie płakać, gdy chłopak złamie Ci serce albo stwierdzisz, że jest egoistą, który Cię wykorzystał. Jeśli masz wątpliwości co do przyszłości tej znajomości, po prostu nie inicjuj kontaktów z nim - nie pisz, nie dzwoń, nie śledź go na portalach społecznościowych. Zajmij się sobą i swoim życiem. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Nie napisałaś czy on cos czuje do Ciebie.?Piszesz tylko o swoich uczuciach. Nie napisałąś tez w jakim sensie jest egocentryczny? Bo jesli za kazdym razem jak sie widzicie pytasz go o to "co u niego". On mowi ci ze ok, opowiada o pracy i o tym co go ineresuje. Wcale nie oznacza to ze jest egocentryczny. Wydaje mi sie,ze caly problem tkwi w tym ze nic mu nie powiedzialas o swoich uczuciach do niego, dlatego nadal jest tylko twoim znajomym a nie chlopakiem. Boisz sie tego z on cie odrzuci i tworzysz sobie dziwne jazdy, a to jest zupelnie nie potrzebne.

Odnośnik do komentarza

Facet, który od autorki jest starszy o drobne 20 lat jakby mial jakies cieple i przyjazne dla niej uczucia to juz dawno by znalazł sposob aby je okazywać. Skoro nie kwapi mu się do niej to chyba rady powiedz mu szczerze jakie on w Tobie budzi uczucie jest raczej poradą wystaw się jak na patelni. Będziesz bezbronna i w zaleznosci jakim on jest człowiekiem to dokuczy jej mniej lub więcej,

Piszę, dokuczy, bo juz samo to jej zauroczenie facetem, ktory oprocz tego, ze jest znajomym sam z siebie nic do niej nie ma, nie jest nią zainteresowany- dośc już autorce utrudnia życie.

Autorko, porozmawiaj sama ze sobą. Nie masz z facetem żadnego związku a jesteś nim zauroczona, marzysz, dużo sobie wyobrażasz. Czyli pięknie budujesz domy na piasku. Nie wiem ile masz lat, ale chyba juz jestes w wieku, gdzie życie trzeba brać realnie za rogi. Skoro facet oprocz znajomości na rożnych imprezach do Ciebie nie dązy to oznacza, ze nie jesteś w jego typie, nie jest Tobą zainteresowany.Gdyby koleżanka Ci się zwierzala z podobnej sytuacji, to chyba byś się roześmiała- to czego Ty dziewczyno chcialabyś tu szukac. "Do tanga trzeba dwojga".Jestes tylko Ty jedna to poszukaj gdzieś indziej tancerza.

A tak po prawdzie, ludzie w rożnych przedzialach wiekowych wiązą się ze sobą- różnica 20 lat jest życiowo znana. Ale w przypadku, gdy obie strony są zainteresowane i zdązą się poznać, przyzwyczaić do siebie i są zafascynowac różnym podejsciem do świata, ktore wynika nie tylko, ze jest to kobieta i mężczyzna, ale i z różnicy wieku i różnych, co za tym idzie, doświadczeń życiowych. Facet o 20 lat starszy, zazwyczaj jest bardziej cyniczny, bardziej gruboskórny a
tlumaczy, ze tylko bardziej życiowy.

Naprawdę- związek buduje się we dwoje a nie marzy się jak nastolatka o mężczyżnie.

Rusz do swoich zainteresowań, pasji i może Twoje gorące serce znajdzie tam pokrewną duszę, która Cie zauważy i doceni, autorko.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...