Skocz do zawartości
Forum

boję się gazu..


Gość aro22

Rekomendowane odpowiedzi

Boję sie, że gaz zacznie sie ulatniać w nocy ... Nie moge nieraz zasnąć...
Co z tego, że ja sobie zakrecam kurki na noc, i zamerzam kupić czujnik gazu do swojego mieszkania, jak mieszkam w bloku.. I nie upilnuje sasiadów by zrobili to samo, a boje się, że moga mieć stare piecyki lub kuchenki w których będzie nieszczelność i zacznie ulatniać się z nich gaz w nocy.. Nawet czujniki zainstalowane na korytarzu na klatce by nie pomogły, bo nim by doszło do klatki, to całe mieszkanie będzie juz zagazowane, co moze skonczyc sie wybuchem... serio myślę co robić z tym i nie mam pojęcia.. Nie stać mnie na kupienie czujników sąsiadom w bloku, ktorych jest koło 20, a poza tym juz widze jak kazdy by to uzywal..
i co mozna zrobic w takiej sytuacji.. ;/

Odnośnik do komentarza

Nawet jakby się kurek urwał to taka ilośc gazu powinna być wydalona przez wylot kominowy. Do tego do gazu jest dodawany siarkowodór i czuć że się ulatnia. Rzadko sie zdarza jednocześnie wyciek gazu bardzo duży i samozapłon

Odnośnik do komentarza

Mozesz zrezygnowac z gazu nawet mieszkając w bloku.Moi rodzice tak zrobili.Kupili kuchenke na prąd i rozwiazali umowe na dostawe gazu.Tylko że oni ciepła wode mają z sieci.Jeśli masz piecyk gazowy do ciepłej wody to trochę wieksze koszty bedziesz mial,zeby przerobic to na prąd.

Sąsiadów raczej nie zmusisz zeby zrezygnowali z gazu.Moze niektorzy z nich maja czujniki w domach,pytales?Takie czujniki nie sa drogie,a jesli zamówlibyscie wieksza ilosc to pewnie dostalibyscie jeszcze dodatkowa zniżke.

Jesli az tak nie daje ci to życ to chyba tylko zostaje przeprowadzka do innego mieszkania gdzie nie ma instalacji gazowej,aczkolwiek w takich domach ludzie czesto korzystaja z butli gazowych,a te sa o wiele bardziej niebiezpieczne niz kuchenki czy piecyki gazowe.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...