Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Jak pokonać uczucie bycia beznadziejnym?


Gość j...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od pewnego czasu mam problem czuje że jestem do bezużyteczny. Wiem że to może troche popularne że ludzie piszą że mają jakąś depresję czy coś ale ja nie jestem smutny czy przygnębiony. Ciągle czuje że nie potrafie nic zrobić dobrze albo że tak potrafię to zrobić ale będzie to gorsze nawet od kogoś kto tego nigdy nie robił. Szczególnie objawia mi się to przy wyborze szkoły często rodzice pytają się mnie do jakiej szkoły chcę iść po gimnazjum ale ja nie potrafię odpowiedzieć pokazują mi co mogę robić po gimnazjum jednak albo mi się coś nie podoba (poprostu nie chcę tego robić) albo nie jestem utalentowany w żadnym kierunku albo i tak nie znajdę po tym pracy bo ktoś zrobi to lepiej ode mnie. Przykład niby potrafię dobrze działać na komputerze jednak nie chcę być programista ponieważ i tak się tego nie nauczę robić dobrze A wiedza która mam jest poprostu nabyta przez praktykę i wielogodzinne próby. Jeśli chodzi o to jakie przedmioty lubię to żadne..... wszystko robię na 4 nic na 5 albo na 3 poprostu średnio..... nie mam przedmiotu którego bym niecierpial albo który bym uwielbiał poprostu idę na każdą lekcję bo idę. Mam małe kompleksy jednak w ostatnich latach zyskałem większy dystans do siebie ale czasami czuję taka bezużytecznośc bo nic nie umiem i jeszcze nie jestem jakiś piękny

Odnośnik do komentarza

Skąd ja to znam.
Powiem Ci tyle, nie każdy jest mistrzem, ale biorąc pod uwagę Twój bardzo młody wiek, nie można tego wykluczuć. Poza tym nie trzeba być najlepszym, żeby czymś się zajmwać weź to pod uwagę i zmniejsz presję na siebie.
A teraz ważna rzecz ludzie, ktorzy sami poprzez poprzez wielogodzinny nakład pracy potrafią się czegoś nauczyć są na wagę złota w dzisiejszym społeczeństwie, informatyka czy inne prace w zakresie komputera (grafika itp.) to dobrze opłacany zawód, masz potencjał moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...