Skocz do zawartości
Forum

Brak reakcji dziecka na imię i zakazy przy podejrzeniu autyzmu


Gość Zosia1984

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zosia1984

Witam
Mój synek skończył rok i trzy miesiące. Pojawiły się u niego objawy,które zaczęły mnie niepokoić. Nie reaguje na swoje imię oraz na słowo mama. Kiedy np. chce coś zbroić i wypowiadam słowo: nie wolno kilkakrotnie - nie reaguje bądź patrzy się na mnie i broi dalej.Wraca ponownie w to samo miejsce i rozrabia mimo zakazów.Zachowuje się w taki sposób jakby mnie czasami nie słyszał. Słowa, które wypowiada to słowo tata ale już rzadziej. Kiedy tańczy czasami macha główką ostatnio rączkami. Jeżeli coś mu nie pasuje jest sfrustrowany to gryzie mnie w różne części ciała np.w nogę, policzek. Zdarza się że sam gryzie siebie w rękę.W kontakcie z innym dzieckiem potrafi uderzyć w główkę rączką, ugryźć, zabiera zabawki. Kiedy dzwoni dzwonek do drzwi i widzi mnie jak idę aby otworzyć zachowuje się jakby był wystraszony i biegnie za mną ,nerwowo się zachowując .Jest nerwowy, potrafi budzić się ze złością. Poza tym uśmiecha się, utrzymuje kontakt wzrokowy,tańczy,robi papa,bije brawo,kiedy każe mu się coś przynieść-przynosi lecz nie zawsze.Jest bardzo uparty.
Jego manią są kontakty i światła - gdziekolwiek nie pójdziemy jedyne co go
interesuje to pokazuje na włącznik,a następnie lampę. Nie potrafi sam pokazać np.gdzie jest oczko,gdzie ucho,gdzie nosek.Świetnie rozpoznaje nasz samochód i wie gdzie
wsiadać. Zabawy - ogólnie ganianie po domu,zabawa w chowanego. Kiedy wychodzę z nim na dwór w koło by chodził po krawężnikach w tą i z powrotem lub po schodach.Czy mam powody aby martwić się o rozwój swojego dziecka i podejrzewać u niego autyzm?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...