Skocz do zawartości
Forum

Powiększone węzły chłonne, biały język


Gość Mateusz0421

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mateusz0421

Moim głównym problemem jest zdiagnozowanie powiekszonych węzłów chłonnych.
Miałem zrobiona morfologie; wykazała ona że mam zwiększone eozynofile, zwiekszone niedojrzałe granulocyty IG oraz gran. kwasochlonne.
Lekarz rodzinny stwierdził że wyniki są w porządku a podwyższone ww rzeczy są od infekcji (W październiku miałem wyrywana 8) bądź od białego nalotu na jezyku. Dostałem na język nystatyne w tabletkach i do pedzlowania. Nic nie pomogło. Pomaga lekko codzienne długie szczotkowanie języka.
Za drugim razem dostalem skierowanie do laryngologa. Stwierdził że jestem zdrów jak ryba, wypisał na kartę, że węzły lekko powiększone lecz bez zmian (zapomniałem wyrazu).
Przepisał mi tran, rivanol z wodą utleniona do płukania i spray (wszystko na zaczerwienienie migdalka).
Niedługo będę miał wizytę u alergologa.
Na tym jezyku robia sie takie placki jakby wypalone kubki smakowe. Nie mogę dojść od czego się one robia by to zniwelować. Język nie boli nie szczypie. Wezly chlonne tak samo. Są większe niż zawsze. Czasami odczuwam gule w gardle , sprawia lekko dyskomfort trochę utrudnia jedzenie wtedy. Jest ona na wysokości krtani jakby migdał.

Odnośnik do komentarza

A refluks?
Gdyby był stan zapalny migdałków to myślę że obydwu i obydwa były by czerwone.
Wymaz z posiewem takiego migdałka by się przydał,czasem błahy powód a niezdiagnozowany jest powodem postępujących zmian śluzówki.
Biały nalot to inaczej przyrost grzybka a przyrost grzybka oznacza zaburzenie flory jamy ustnej przez patogeny lub np.kwasy zarzucane przez żołądek i to wcale nie muszą być odczuwalne.
Węzły mogą powiększone pozostać przez kilka/kilkanaście miesięcy od infekcji.Równie dobrze może nie dojść do ich obkurczenia a do zwapnienia i takie oto powiększone pozostaną.

Odnośnik do komentarza
Gość Mateusz0421

Właśnie refluksu nie odczuwam. Raz na miesiąc może coś się cofnie po bardzo ostrym czy kwaśnym.
Ten grzybek może mieć podłoże alergiczne ? Chodzi o plamy na jezyku, o których pisałem wyżej.
Czyli nie przejmować się zbytnio tymi węzłami ?
Skoro laryngolog stwierdził że są dobre a ja je wyczuwam, to sam nie wiem ... :)

Odnośnik do komentarza

Posiew wymazu z języka w kierunku grzybów. Jeśli wyjdzie ujemny koniec diagnostyki - nic poważnego.

Czemu podejrzewasz alergie? Zwiększony odsetek eozynofilów własnie sugeruje alergie, czy opierasz się na morfologii czy masz jakieś dodatkowe objawy?

Proponuje przy okazji wymazu z języka oznaczyć IgE całkowite pod kątem alergii (alergolog raczej tego nie zleci, tylko od razu testy - a pasowało by wiedzieć czy IgE i eozynofile są powiązane).

Czy był badany marker CRP stanu zapalnego? To takie dodatkowe badanie, nie ma co płacić za nie prywatnie, ale gdyby lekarz zlecił wynik może by mógł coś zasugerować - a jest ono stosunkowo drogie (15-20 zł) w porównaniu do innych badań, gdzie koszt to 4-5 zł.

Odnośnik do komentarza
Gość Mateusz0421

Sugeruje, że być może alergia bo na jezyku tracę kubki smakowe w jednym miejscu później przechodzi to na inne miejsce na jezyku.. jakby mi co wypalalo lekko.
Nalot biały w 80% schodzi przy długim szczotkowaniu Ale powraca.

Te dodatkowe objawy to większe węzły chłonne. Nie dają mi spokoju. Nasililo się to wszystko po wyrwaniu 8 I mam do tej pory czyli już 3 miesiące.
Być może ta 8 to chwila zauwazenia tych węzłów bo być może były one większe wcześniej.
Markera nie było.
Zastanawiam się nad usg szyi. Ile to kosztuje ?

Odnośnik do komentarza
Gość gośie goście

Nalot na języku a tu Ci wciskają spece 21letni jakieś alergie?
Zaraz się dowiesz od co niektórych że fiksujesz i powinieneś zrobić tomografię i EEG.
Nalot na języku może mieć wiele przyczyn, jak ktoś wspomniał refluks, czy przerost grzyba, ale równie dobrze np. miękka dieta. Lepiej wstaw zdjęcie bo zrobią ci tu taka diagnozę że sfiksujesz. Wygugluj np. język geograficzny albo włochaty. pzdr.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...