Skocz do zawartości
Forum

przewlekły kaszel


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jeszcze przed świętami przeziębiłem sie i leczyłem na swój domowy sposób( syrop na kaszel, saszetki vikcs na gorączke i pastylki do ssania). Jako że leki się skonczyły a samo zdrowię troche polepszyło to przestałem je zażywać.
Jednak drobny kaszel został, męczy szczególnie po paleniu i aktywności fizycznej. Czasami przy kaszlu odczuwam lekki ból w okolicy mostka. Dodam że pale już od 10 lat. Zrobiłem rtg płuc i do lekarza ide juz w poniedziałek, jednak może uzyskam tu wstępną diagnoze (załączam zdjecie rtg).
Pozdrawiam.

monthly_2018_01/przewlekly-kaszel_5448.jpg

Odnośnik do komentarza

Masz opis tego RTG? Nie jestem w stanie wiarygodnie ocenić zdjęcia RTG, bo tylko radiolog jest w stanie to zrobić poprawnie. Jednak na moje oko wydaje mi się, że nic tutaj nie ma. Płuca są ok.

Palenie papierosów to samobójstwo, wdychasz smołe, metale cieżkie - ołów, kadm, substancje radioaktywne, trucizny. Chcesz potem nabawić się nowotwora płuc? Ile ludzi na to umiera w cierpieniach.

Proponuje poczekać na wizytę u lekarza, możliwe że dostaniesz tabletki przeciwkaszlowe. Przed świętami - więc kaszel nie jest przewlekły. Za kaszel przewlekły uznaje się tak który trwa powyżej 4-6 tygodni.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...