Skocz do zawartości
Forum

Co oznaczy wynik badania krwi?


Gość k...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem zaniepokojony wynikami badań, ponieważ od około miesiąca miewam stany podgorączkowe w dzień od południa do wieczornych godzin (ok 37-37,4 maxymalnie). Generalnie nie czuje się przy tym jakoś źle, poprostu zrobilem te badania sam z siebie profilaktycznie gdy w grudniu nawracaly te stany podgorączkowe. Mam 23 lata, lekarz rodzinny nie widzi powodu do niepokoju w tych wynikach. Ja jednak jestem bardzo zdenerwowany, dodam, że wyskoczył po drodze ząb ósemka, w najbliższym czasie mam go mieć usuwanego chirurgicznie, gdyż jest mocno zniszczony. Pomóżcie proszę coś doradzić bo cięzko mi już z tym... Dodam, że mocz również był w porządku. HGB 14,00 g/dl HCT 41,20% RBC 4,85 10^12/l MCV 84,80 fl MCH 28,90 pg MCHC 34,00 g/dll RDW% 13,10 % WBC 6,00 10^9/l GRAN% 71,90 % LYM% 17,80 % MID% 10,30% GRAN 4,30 10^9/l LYM 1,00 MID 0,70 PLT 161,00 10^9/l MPV 7,60 fl CRP 1,30 mg/l

Odnośnik do komentarza

Morfologia jest idealna, za to CRP leciutko podwyższone (powinno być zerowe). Każdy jego wzrost świadczy o stanie zapalnym.

Najprawdopodobniej stany podgorączkowe są związane z zębem, który wychodzi. Stąd podwyższone CRP. Trzeba jedynie przeczekać, doraźnie można stosować środki przeciwgorączkowe i przeciwzapalne - najlepiej ibuprofen (nurofen, ibuprom) zamiast paracetamolu (panadol, apap) ponieważ ibuprofen ma również własciwości przeciwzapalne co się przyda w podniesionym CRP.

Podsumowując - nie ma powodów do obaw.

Odnośnik do komentarza

Właśnie jestem po usunięciu z cięciem chirurgicznym tego zęba... Stomatolog twierdził ze nie powinien on mieć wpływu na stany podgorączkowe, jednak teraz siedze i mam juz ponad 38, nie wiem czy to normalne, boli niesamowicie.

Dodam jeszcze tylko ze niegdyś stwierdzono mi nerwice lękową, tak więc mam pytanie, jesli morfologia nie mówi o zadnej bialaczce czy tfu! innej ciezkiej chorobie, to te stany podgorączkowe mogą być związane z nerwami? Mierzę prawie co 20 min po pracy az do kolacji...

I czy prezz miesiąc te małe wahania mogły spaść i np moglby byc to wynik POCZĄTKU czegos zlego ? sorki za te pytania ale nie mam juz kogo pytac bo lekarz rodzinny i domownicy nie chcą mnie sluchac.

Odnośnik do komentarza

Ok rozumiem, usunąłem go dziś 5h temu więc moze jeszcze sie wstrzymam do jutra z wizytą.

Czyli nawet jeśli nie bolaly mnie jakos mocno zęby przez ten miesiac to mogly byc przyczyną stanów podgorączkowych?

I ostatnie info, te 37-37,4 mam po aktywności, czyli po pracy, przez popołudnie do wieczora. W nocy spada normalnie, rano po wstaniu tez jest ok. Może to nerwica..

Odnośnik do komentarza

Ząb zaczynał wychodzić już miesiąc temu.
Nie żadna nerwica. Przy nerwicy CRP czyli marker stanu zapalnego były równiutkie 0,0. Ponów badanie morfologia + CRP. Zobaczysz że CRP wyjdzie podniesione jeszcze wyżej (czego ci nie życze) no i WBC w morfologii również.

Masz stan zapalny! Od miesiąca on powstawał w zębie, a teraz po wyrwaniu sie nasilił lub nasili.

Wziąłeś ibuprofen? Jakie dawki?

Odnośnik do komentarza

Dopóki ząb będzie bolał, zawsze będzie to bruździło w morfologii i CRP. Tą propozycje powrótki morfologii powiedziałem tak teoretycznie, w praktyce nie ma po co robić i płacić. Bo nic to nie wniesie. Markery zapalne po prostu wyjdą wyżej.

Teraz najlepsza opcja to jest ibuprofen i to koniecznie dziś weź (dawka 400 mg). I czekaj co będzie dalej z zębem. Jeśli sie uspokoi gwarantuje że gorączki znikną.

Odnośnik do komentarza

To są odchylenia w rozmazie krwi, który jest elementem niektórych morfologii.

Rozmaz krwi dotyczy białych krwinek. A białe krwinki są w środku normy.
Tak naprawdę te podwyższone lub obniżone parametry w twojej morfologii to są "parametry parametrów". Na prawde nie ma czego przeżywać. To sie zmienia z dnia na dzień.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...