Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Jak wybaczyć mężowi po zdradzie?


Gość B...l

Rekomendowane odpowiedzi

Mąż mnie zdradził po raz drugi w przeciągu 3-4 lat powiedział mi wiele niemiłych rzeczy i posadził o wszystko oszukiwał mnie w ciągu ostatnich 2 miesięcy w kółko mówiąc że już nic nie robi teraz twierdzi że mnie bardzo kocha i nie wyobraża sobie życia beze mnie a ja ja nie wiem czy on mnie dalej kocha jesteśmy ze sobą 13 lat mamy dwójkę dzieci po ostatnich wydarzeniach nie wiem co mam myśleć i czuć cały czas się boję że znowu mnie oszuka . Dodam że wcześniej był okres że mąż wmawiał mi zdrady z każdym swoim kolegą robił awantury straszne a to wszystko jest nieprawda tłumaczyłam mu to oraz prosiłam znajomych o pomoc aby przemówili mu do rozsądku . Zdradę tłumaczył tym że się niemal nie interesowałam i jak mnie w kółko okłamywał to mówił że nie wie dlaczego tak robi , teraz gdy się to wszystko już trochę uspokoiło mówi że bardzo mnie kocha tzn oboje się kochamy i zawsze tak było , rozmawialiśmy ze sobą i podejrzewamy że mąż ma depresję ale nie chce iść do lekarza mówi że nie cieszy go życie że ma zmienne nastroje , proszę o pomoc co mam robić

Odnośnik do komentarza

Nie wybaczysz nigdy, ale jak emocje opadną to będziesz wiedziała jak dalej żyć. Bo to jest tak, że jak mąż serce kobiecie złamie to najpierw jest niedowierzanie, potem lęk okrutny, potem jakaś nieokreślona chęć ratowania związku, potem pustka, potem silna nienawiść, potem obojętność, ..., i dopiero wtedy nastąpi czas w którym wiesz jak będzie wyglądał Twój związek o ile będzie jeszcze. Po prostu tu potrzebny jest czas. Teraz masz wiedzę: On zdradził i będzie Cię zdradzał nadal. Czy potrafisz z tym żyć? Zaakceptować? Teraz może nie ale za 2 tyg najpóźniej będziesz wiedziała czy tak.

Odnośnik do komentarza

Moj zwiazsk po zdradzie trwal 3 lata. Wyniszczyl mnie a raczej moje nerwy. Ciagle kontrolowanie czy sby na pewno kolezanka z pracy to tylko kolezanka. Czy z kims nie smsuje. Wmawianie sobie ze kocha bo przeciez nie odszedl, ze moze to ja zawinilam ( absurd) ze musze sie bardziej starać...tak on majac Cie w garci totalnie manipuluje, zaniedbuje. Dochodzi do kolejnej zdrady. U mnie akurat moj stan psychiczny nie pozwolil dotrwac do następnej zdrady. Bylam zniszczona fizycznie i psychicznie zabiegajac o zdrajce, któremu nie zalezalo na mnie.
Dziewczyna z ktora mnie zdradzil? Ladna, ale przede wszystkim ŁATWA. Wykorzystal okazje ze swiecila mu dekoltem i smyrala po udach gdy z kolegami pili na imprezie.
Kajal sie, przepraszal na kolanach. Staral sie moze dwa trzy miesiace az ja sie ciut uspokoilam ( to byla cisza przed burza).

Dlugo trwalo zebym na nowo zaufala, zaleczyla rany, nerwy itp. Ale teraz nareszcie czuje ulge. I zwycięstwo bo yo ja powiedzialam dosyc. A nie on.

Odnośnik do komentarza

On Cię zdradził i jeszcze Tobie zarzucał, że Ty jego zdradzałaś i to z wieloma osobami (jakbyś się puszczała bardzo mnogo).
Wybaczenie czegoś takiego jest tak naprawdę zaakceptowaniem tego i zgodą na to, bądź dalsze wybryki. Przedmówcy dobrze radzą - każ mu się spakować i wyrzuć to ścierwo z domu, bo inaczej Ci odbije i po długich oraz ciężkich chwilach i tak zostaniesz sama.
To nie jest depresja! To coś w rodzaju szantażu emocjonalnego. Jeśli Ty go kopniesz w tyłek, to ucierpi jego duma i nasiąknie on wstydem - jestem przekonany, że on właśnie tego się obawia i dlatego sprawia wrażenie człowieka z depresją.
Nikt nie chce być zdradzany - to jest chore i obrzydliwe. Nikt też nie podejmie za Ciebie właściwej decyzji, ale gdybym ja miał partnerkę i ona by mi zafundowała taki wyskok, to wiedziałbym co należy zrobić.

Odnośnik do komentarza
Gość Zdrada bee

Mój ojciec zdradzał matkę chyba przez 15 lat z różnymi kobietami. A ona z nim była 30 lat małżeństwem "dla dobra dzieci". Tylko, ze ja jako dziecko byłam dobrym szpiegiem i uwierz mi - dzieci widza co się dzieje. Po 30 latach małżeństwa w chamski sposób zostawił Mamę dla jakiejś szmaty (nie wiem co on w niej widzi). Jak łatwo się domyśleć Mama ma już swoje lata i już z nikim sobie życia nie ułoży. Ja jako dzieciak wtedy jedzce niemajacy pojęcia o życiu straciłam do matki szacunek, za to ze pozwala się tak traktować. Sytuacja bardzo się odbiła na moich relacjach z mężczyznami i mojej siostry również. Pokaz dzieciom, ze jesteś silna i zostaw dziada, stwórz związek z facetem, który będzie Cię szanował, żeby dzieci wiedziały jak taka relacja ma wyglądać. Nie daj się omamić wymówkami, ze depresja, ze "był głupi", ze to Twoja wina. Zdradził już to zdradzi po raz kolejny, po co wybaczać.. moja Mama po odejściu ojca była w opłakanym stanie, poszła na terapie i świetnie sobie ze wszystkim poradziła, bardzo mi imponuje teraz jej siła. I nigdy nie widziałam jej tak szczęśliwej, autentycznie rozkwitła, choć nie ma już faceta i nie będzie miała, to ma nas - 2 córki, które bardzo ja kochają i ma dla kogo żyć.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak tam u Ciebie jest, ale znam faceta co ze mną chciał zdradzić swoją żonę i myślę, że powodem było iż ona nie dawała mu sexu (bo obaj pracują tyle, że prawie w ogóle się nie widzą na codzień, a on ma ochotę bzykać kilka razy dziennie). Więc przede wszystkim weź jakieś wnioski z jego zdrady, bo napewno nie była bez powodu.

Odnośnik do komentarza

Ten Twój maz wydaje sie miec dosłownie jakies rozdwojenie...Nie dość że to on zdradził i to nie jeden raz to jeszcze Tobie wmawia takie zachowania wobec niego!
A Ty sie jeszcze zastanawiasz jak wybaczyc... Chcesz wybaczyć mu to tak w ogole? Czyli jednym słowem godzisz sie na takie traktowanie? No to spodziewaj sie zostać zdradzona jeszcze i zapewne nie raz,nie dwa.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

laurette
No to spodziewaj sie zostać zdradzona jeszcze i zapewne nie raz,nie dwa.

Akurat to jest bardzo prawdopodobne. Pozostaje zobaczyc, czy maz jest szczery i czy chce sie poprawic, czy moze chce miec Cie tylko dla wygody a dalej zdradzac jak zechce wrazen z małolatami

Odnośnik do komentarza

~roshen

Akurat to jest bardzo prawdopodobne.

No i tak własnie będzie. Bo ona takim zachowaniem daje mu przyzwolenie. Tu nie ma o czym mówić, godzi się na jego skoki w bok i już. On o tym wie z resztą ona z pewnością również.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...