Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

jesienno-zimowe problemy ze zdrowiem


Gość kasztaniak

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kasztaniak

Dzień dobry,

Zwracam się o pomoc, ponieważ sytuacja powtarza się już któryś raz z rzędu, a mimo moich podjętych działań nic się nie zmieniło.
Mianowice od kilku dobrych lat zazwyczaj koło grudnia zaczyna się dziać z moim organizmem coś niedobrego. Tracę energię, koncetrację, pewność siebie, mam niepochamowane łaknienie słodkiego, znów mnie ciągnie do palenia (zazwyczaj ulegam), mam kiepskie samopoczucie, napięcie w mięśniach nóg, a także zdarzyły mi się zawroty głowy i omdlenia.
Z tymi problemami zgłosiłem się do lekarza rodzinnego i do psychologa. Wszystkie badania krwi wyszły ok, a podczas pracy z psychologiem udało się 'naprawić' trochę mojego negatywnego myślenia, nauczyć się sztuk relaksacji itp. Zazwyczaj wiosną większość dolegliwości przechodzi i czuję, że jestem tu i teraz. Temat wraca jak bumerang i jest dla mnie bardzo uciążliwy zwłaszcza, że zajmuje stanowisko kierownicze. Proszę o podzielenie swoimi spostrzeżeniami i ewentualne wskazanie w którym kierunku należałoby szukać pomocy.

Odnośnik do komentarza

Pewnie jakieś witaminki dostałeś, ciśnienie też zbadałeś.
Może to być brak słońca. Jest szaro i ponuro, a niektórzy mocno reagują na aurę.
A nawet jak jest śnieg, to i tak słońca jest mało.

Spróbuj światłoterapii. Był nawet jakiś filmik na ten temat, ale nie pamiętam, jakie tam naświetlania proponowali. Poszukaj w internecie, pewnie coś tam znajdziesz na ten temat.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...