Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Dlaczego mama nie akceptuje mojego chłopaka?


Gość m...l

Rekomendowane odpowiedzi

Moja mama nie akceptuje mojego chłopaka - potrzebuje pomocy Witam za niedługo kończę 17 lat od roku spotykam się ze starszym o 8 lat mężczyzną. Jest mi z nim bardzo dobrze, dba o mnie, stara się bardzo aby nasz związek przetrwał chociaż jest to bardzo dla nas trudne bo nie możemy się normie widywać. Nie mogę dojść do porozumienia z moją mamą ani jej przetłumaczyć że nic mi nie grozi, jego rodzice mnie akceptują. Proszę o pomoc bo nie wiem już co mam robić.

Odnośnik do komentarza

Zauważ, że jesteście z chłopakiem na innym etapie życia i rozwoju emocjonalnego. Twój chłopak ma 25 lat, tak naprawdę to już dojrzały mężczyzna, być może po studiach, pracujący, który zapewne w niedługiej przyszłości może myśleć o założeniu rodziny, dzieciach itp. Tymczasem Ty jako 17-latka jesteś w szkole średniej, myślisz o maturze i dalszym wykształceniu. Wasze etapy życiowe ze sobą nie korespondują. Twoi rodzice zapewne zdają sobie sprawę z różnic między Tobą a chłopakiem, pewnie też trochę boją się o Ciebie i Twoją przyszłość, czy wskutek relacji z chłopakiem nie zaniedbasz na przykład nauki, nie zawalisz matury... Postaraj się ich zrozumieć. Możliwe, że ich niechęć nie jest adresowana osobiście do chłopaka, tylko podyktowana troską o Ciebie. Jeśli zależy Ci, by rodzice lepiej poznali Twojego chłopaka i przekonali się do niego, zaproś go do siebie na jakiś rodzinny obiad. Niech mama z tatą mają szansę przekonać się, że to rzeczywiście wartościowy mężczyzna, któremu mogą zaufać. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...