Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Mam nerwicę lękową?


Gość Kris1xxx1x1

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kris1xxx1x1

Cześć, nazywam się Krystian , mam 18lat.
Mam problemy, otóż od małego mam do czynienia ze stresem, i to dużym jak na tyle lat, teraz mam dziwne objawy.
Kiedy jestem sam robie coś, jestem zajęty czymś nic mi nie jest, ale wystarczy że sobie o czyms złym przypomne, zaczne czytać o jakieś chorobie (chodzę do liceum na profil biolchem więc mamy takie rzeczy właściwie co chwile) to od razu głowa mnie boli, drętwieje pół twarzy, ręką mnie boli, czuje jakbym miał niedowład ręki, jakbym miał problem z jej wyprostowaniem, mam dziwne napady, chwilowe, boje się "czegoś" przez chwile, drętwieje mi ręka/noga/twarz boli mnie głowa cokolwiek i przestaje, teraz jak to pisze to nic mi sięnie dzieje, a pisze tego posta, bo chcę się dowiedzieć, 30min temu uusiadłęm do laptopa i coś sb pomyślałem, i nagle .. nie moge wyprostować ręki,boli mnie głowa, polize mnie dziwnie szczypie.. ehh. przed chwila sie dowiedziałęm, żę moj kumpel idzie do innego liceum od razu ciśnienie, lęk i ból głowy, coś mi drętwieje... eh.. juz mam dosyć, mam wrażenie, że jest mi duszno (czasami, jak się nakręcę) mam problemy z spaniem, niską samoocene i brak motywacji, w tym roku piszę maturę, chiałbym być lekarzem... WIEC muszę dużo się uczyć, powtarzam materiał + ucze sie na bieżąco, boje sie ze nie zdam... kolejny lęk... kiedyś miałem wrażęnie, że mnie boli głowa, żę mam ciśnienie, że coś się strasznego dzieje.. usiadłem.. poczekałem 2minuty i zmierzyłem ciśnienie.. 120/80.

Odnośnik do komentarza
Gość mamnadziejeżepomogę

Póki jesteś jeszcze w szkole i dorosłe życie dopiero przed Tobą dobrze by było ten problem rozwiązać, aby nie miał większego wpływu na twoje funkcjonowanie w przyszłości. Wydaje mi się, że powinieneś porozmawiać z rodzicami o tym lub skorzystać z porad psychoterapeuty. Wizyta u psychologa może wiele pomóc, czasami jedna sesja wystarcza.
I od razu może dodam, że wizyta u psychologa nie zawsze równa się choroba psychiczna. Czasem taka rozmowa z osobą, która zna się na psychice ludzkiej może wiele pomóc. + Jest to osoba z obcego środowiska więc emocjonalnie nikt na Tobie presji nie wywiera, jak to czasami w rodzinie, czy wśród znajomych bywa.

Odnośnik do komentarza

Mozliwe i ptawdopodobne, ze to nerwica. W kazdm razie jakis problrem psychiczny masz. Mozeedz jednoczesnie skorzystac z pomocy terapeuty oraz psychiatry. Zalezy co Ci pomoze. Widzisz jaka potege maja mysli. Wszystko dzieje sie w naszej glowie. Chcrsz byc lekarzem wiec tym bardziej powinienes sie nnauczyc nad tym panowac. Terapeuta powinien pomoc. Ty tez szukaj wlasnej drogi. Poczytaj literature na ten temat.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...