Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

dziecko- negatywne skutki


Gość mvp

Rekomendowane odpowiedzi

witam, tytułem wstępu, bo jets to ważne. Jestem na początku rozwodu z męzem (z którym nie mieszkam rok czasu; ja mieszkam z rodzicami moimi). mamy 6,5 rocznego syna, który dostał telefon od taty. Nie zabraniam by ojciec czy syn telefonowali do siebie i rozmawiali. PS: Ojciec nie chce mi dać rozwodu bo mnie rzekomo kocha.

Czy ktos (psycholog dzieciecy) może powiedzieć, jakie objawy dla dziecka moze mieć następująca sytuacja: Ojciec dzwoni do dziecka i pyta dziecka: "czesc. czy jesteś sam; hm..nie jesteś; to idź na górę zamknij sie w pokoju, byśmy porozmawiali spokojnie, tak by nikogo nie było". Ja wchodze na gore i zblizam sie do pokoju a dziecko mówi do taty : "idzie, muszę konczyć, narazie". Jakie skutki uboczne może mieć takie postępowanie u dziecka. Widzę, że ma to skutek uboczny, tylko co mówią ksiązki ( literatura) i co mówi Państwu doswiadczenie?

będe wdzięczna za wypowiedzi. jest to dla mnie bardzo ważne.

Odnośnik do komentarza

Bardzo to jest niepokojące . Znałam takiego pana, alkoholika, całkiem nieodpowiedzialnego, który tak dzieci "urobił", że na rozprawie rozwodowej dzieci były po jego stronie.
Większość kontaktów była telefoniczna. Tatuś dzwonił i mówił, jak je kocha i że ta ich mama, jest taka zła.
A wychowywała je matka, to ona zapewniała im wszystko, ale nie na wszystko pozwalała.
A tatuś w czasie spotkań /rzadkich/, pozwalał im na wszystko. Np. na pomalowanie paznokci /córka miała 7 lat/
Ale on był dobry, bo pozwalał, a matka mówiła - nie.
Też nie chciał dać kobiecie rozwodu, choć praktycznie nie utrzymywali kontaktu.
Był miły i sympatyczny, nawet sąd potrafił "przekabacić"
Bardzo ta twoja sytuacja, przypomina mi tamtą.
Współczuję ci. Piekielnie trudna sytuacja.

Odnośnik do komentarza

Poczytaj ile negatywnych skutków niesie dla dziecka sam rozwód. Ty zastanawiasz się jakie skutki może przynieść samotna rozmowa dziecka z ojcem?
To tak jakbyś dbała o swoje sprawy a nie dziecka.
Może podsłuchujesz ich rozmowy,przerywasz komentujesz i dlatego ojciec dziecka tak postępuje?A moze jest zupełnie inna przyczyna.
Trudno zgadnąć.

Odnośnik do komentarza

Sam rozwód rodziców jest dla syna trudną sytuacją. Chłopiec najpewniej odczuwa konflikt lojalności. Z jednej strony jest mama, z którą mieszka, która o niego dba, a z drugiej strony ojciec, który kupił drogi prezent (telefon) itd. Najpewniej syn chciałby mieć mamę i tatę przy sobie. Chce być uczciwy i wobec mamy, i wobec taty. Jednak tata najwidoczniej wprowadza go w jakieś swoje prywatne rozgrywki, które emocjonalnie odbijają się na synu. Ani Pani jako mama nie powinna komentować zachowania męża przy synu, ani Pani mąż nie powinien prowokować takich sytuacji, w których syn ucieka na górę, by uniknąć świadków rozmowy z ojcem. To rodzi negatywne emocje i eskaluje wzajemną niechęć. Niepotrzebnie. Razem z mężem powinniście ustalić między sobą warunki opieki nad synem, obowiązujące zasady itd.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...