Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Problem z nerwicą w szkole


Gość 17latek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem 17-letnim chłopakiem. Od kilku lat walczę z lękami. Do tej pory dawałem sobie radę, lecz od wczoraj jest strasznie.
Na lekcji z matematyki lęki mi się tak nasiliły, że wpadłem w panikę i musiałem na moment opuścić klasę. Czułem ucisk w gardle powodujący mdłości. Nie mogę się skupić na lekcji (chociaż bardzo tego chcę) ale nerwica wygrywa. Dzisiaj zostałem z zwolniony z 1. godz. a miałem być na 8 . Powód? Złe samopoczucie właśnie związane z nerwicą. Powtórka z matematyki.

Lubię chodzić do szkoły (liceum), uczyć się ale to bardzo utrudnia funkcjonowanie w niej. Próbowałem nawet sprowokować wymioty, ale też nie dało się. Fizycznie mi nic nie dolega. Problemem są natrętne myśli i lęki z nimi związane.

Nie wiem czy to ważne, ale odczuwam samotność w szkole, klasie. Siedzę sam, w sumie z nikim nie gadam, chyba, że kogoś ja zagadam lub ktoś mnie, ale tylko o lekcje. Nigdy nie miałem przyjaciół. Próbowałem nawiązywać kontakty, ale kończyło się to fiaskiem. Więc z tego zrezygnowałem.
Od lat mam niską samoocenę i myśli samobójcze. W sumie o tym nikomu nie mówię, wstydzę sie o sobie mówić.

Czy mają Państwo jakieś rady jak sobie radzić w sytuacji gdzie jestem na lekcji i dopada mnie atak paniki? Czy oprócz psychoterapii (próbowałem, lecz muszę jeszcze raz sięgnąć po to) są także inne sposoby na tego typu lęki, panikę? Bardzo proszę o pomoc, ponieważ zacząłem bać się szkoły.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...