Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Problem w relacji z mamą


Gość pinkblossom

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, zwracam się do Was z prośbą o jakieś wsparcie i poradę. Minęły już dwa tygodnie od mojej ostatniej rozmowy z rodzicami, podczas której otwarcie przyznałam, że nie wierzę w boga i nie chodzę do kościoła. Pochodzę z bardzo religijnej rodziny, dla mamy był to cios, płakała i twierdziła, że wbiłam jej nóż w serce, próbowała mnie namawiać, żebym porozmawiała z księdzem i jakoś się nawróciła, bo moje odejście od wiary na pewno jest związane z tym, że mój narzeczony jest ateistą. Od tego czasu ani razu się nie odezwała (nie mieszkamy razem, sama wysłałam mamie kilka smsów, ale nie dzwoniłam). Jest to dla mnie trudna sytuacja, ponieważ z jednej strony boję się odrzucenia i czuję potrzebę odezwania się (chyba żeby 'upewnić się, że jednak wszystko jest między nami ok, a ona nie dzwoni, bo jest uparta'), z drugiej jednak uważam, że swoje zrobiłam i oczekuję, że mama jednak sama zatęskni zda sobie sprawę, że to nie jest najważniejsze czy chodzę do kościoła, czy nie, że mnie kocha i akceptuje. A jeśli nawet miałaby nie zadzwonić - chciałabym nie czuć się z tego powodu źle, w lęku i napięciu - bo skoro nie jest w stanie mnie zaakceptować to nie będę szukać akceptacji na siłę. Czy ktoś miałby dla mnie jakąś cenną poradę jak sobie z tym poradzić, czy to ja powinnam wyciągnąć rękę i zaopiekować mamę w tej trudnej również dla niej sytuacji, czy jednak pozostać "córką" i poczekać, aż w końcu ja zostanę zaopiekowana?

Odnośnik do komentarza

Nie naciskaj na mamę, daj jej czas. Może potrzebuje dłuższej chwili, by oswoić się z myślą, że jej córka jest ateistką. To dla niej niewątpliwie trudne, skoro jak sama stwierdziłaś, religia i wiara są dla niej ważne. Mam nadzieję, że mama sama wykaże inicjatywę i w końcu się do Ciebie odezwie, by porozmawiać. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...