Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Jak zacząć?


Gość Gosc113

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się poradzić, jak powinienem zacząć żyć normalnie. Przez większość mojego życia siedziałem w domu, rodzice można powiedzieć "rozpieszczali" mnie, co było spowodowane moją dość ciężką chorobą. W tamtym czasie mi to nie przeszkadzało, jednak po ukończeniu 19 roku życia już wiem że coś jest nie tak.. Nie radzę sobie, zawsze czuję się gorszy lub jakbym był do tyłu w porównaniu do moich rówieśników. Jest mi ciężko cokolwiek samodzielnie załatwić, zawsze ważniejsze sprawy załatwiał za mnie ktoś starszy. Ojciec w okresie mojego dzieciństwa sporo pił, co również odbiło się na mojej psychice i samoocenie. Czy internetowi psycholodzy mogliby mi pomóc, jak zacząć normalnie funkcjonować? Wszelkie rady bardzo docenię. Wiem że nie można stwierdzić przez internet danego problemu, lub co jest nie tak z człowiekiem, jednak chciałbym spróbować. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

"Wiem że nie można stwierdzić przez internet danego problemu, lub co jest nie tak z człowiekiem, jednak chciałbym spróbować. "

Tutaj na tym forum jest miła Pani ekspert, ktora co najwyżej raz skomentuje Twój wpis.

Jeśli czujesz, że potrzebujesz terapii to albo na nózkach, fizycznie trzeba się pofatygować, albo opłacić porady internetowe. Jest jak piszesz , zawsze ktoś dorosly coś za Ciebie załatwiał. Teraz jesteś dorosły ( 19 lat) i myślisz, że internet załatwi Twój problem, bo ruszyć się i samemu poszukać terapeuty to już przekracza Twoje możliwości.

A może trzeba się osobiście ruszyć do mlodych ludzi na jakiś interesujące Cię zajęciach ( sport, grafika komputerowa,malarstwo, recytatorstwo, języki obce- co Cię tam ciągnie) i chodzić na coś co Cię interesuje i tam może poznasz ludzi, ktorych polubisz i oni Cię zaakceptują i nie potrzebne Ci będą żadne konsultacje u fachowców.

Odnośnik do komentarza

Podejrzewam, że jeśli do tej pory żyłeś w cieplarnianych warunkach, to znaczy, rodzice większość spraw za Ciebie załatwiali, że niemal nie musiałeś wyścibiać nosa z domu, to teraz na starcie swojego dorosłego życia będzie Ci baaardzo trudno. Sam już to dostrzegasz, pisząc, że wiele spraw załatwia za Ciebie ktoś starszy. Jeśli chcesz zacząć żyć normalnie, to nie odpuszczaj, sam bierz życie w swoje ręce, sam załatwiaj swoje sprawy, nie wyręczaj się innymi. Wiadomo, że na początku będzie ciężko, od razu wszystkiego nie da się wypracować. Daj sobie czas, ale nie odpuszczaj i nie chowaj się w domowym zaciszu. Zrezygnuj ze swojej dotychczasowej strefy komfortu i zacznij od siebie wymagać. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...