Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Co się ze mną dzieję


Gość Tomek  Kowalski

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomek  Kowalski

Zacznę od tego ze mam 16 lat i mam problemy czuję sie dziwnie cały czas gorszy zmęczony zagubiony bez pasji czuje się jak wrak pusty nie mając nic pasji życia przyjaciół jestem sam jak palec ale nie o to chodzi raczej o to ze nie potrafię tego zmienić iśc robić coś zacząć ćwiczyć zacząć żyć bo się boję albo jestem zmęczony najlepiej bym siedział cały czas w domu i nic nie robił bo co zrobię mi nie wychodzi nie wiem co zrobić mówiłem mamie żeby iśc do psychologa ponieważ czuje się gorszy i karany przez boga ale stwierdziła ze wymyślam a ja nadal smutny człowiek który nie potrafi się cieszyć niczym chociaż czasami mam hustawki nastroju i nagle jestem radosny ale to na jeden dzień a pózniej zły albo smutny nie wiem co mam zrobić iść samemu do psychologa

Odnośnik do komentarza

Mam dokładnie tak samo jak Ty... tylko trochę więcej lat (25) i coraz więcej obowiązków, co mnie dobija coraz bardziej i doprowadza do tego, ze nawet nie "umiem" zrobic sobie herbaty...
Mam nadzieje, ze uda Ci sie szybko z tego podnieść i nie zmarnujesz sobie życia. Wałcz póki masz jeszcze sile i ochotę żeby cos zmienić. 3mam kciuki! Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Też potrafię usiąść i powtarzać sobie, że nic mi się nie chce, nie mam sił itd.
W końcu zdaję sobie z tego sprawę i zmieniam myślenie.
"Jestem energiczna, sprawna, zaradna" /itp/ -powtarzam to sobie i to pomaga. Udaje mi się otrząsnąć z tego marazmu, niemocy i zaczynam działać.
Cały czas powtarzam w myślach - jestem energiczna itp.- do czasu, aż znowu się wdrożę do działania.
Przez jakiś czas jest dobrze, potem znów -nic mi się nie chce-
Ponownie powtarzam formułki o tym, że jestem energiczna....i tak w kółko...

Nasze myślenie ma kolosalny wpływ na nasze zachowanie. Myślisz - nie mogę- to nie będziesz mógł.
Myślisz - poradzę sobie- to poradzisz sobie z najtrudniejszymi zadaniami.
Pamiętaj także, by zapewnić sobie trochę wysiłku fizycznego. Rusz się, zmęcz się, to pomaga.
Trzeba ćwiczyć ciało i umysł w jednakowym stopniu. Człowiek musi rozwijać się harmonijnie. Czyli odejdź od komputera, poćwicz lub idź na spacer.
A jeśli jest praca fizyczna, to usiądź i coś poczytaj, albo obejrzyj jakiś film dokumentalny, by umysł chłonął nową wiedzę.
Równowaga, to jest podstawa dobrego samopoczucia.
I pozytywne myślenie - dam radę!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...