Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Jak poradzić sobie z panicznym strachem przed samotnością?


Gość b...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 14 lat. Wydaje mi się że mam problem. Panicznie boję się odrzucenia i samotności. Każdy mały gest dogłębnie analizuje a potem szukam drugiego dna nawet jeśli go tam nie ma. Kiedy ktoś mi coś powie, biorę to do siebie i przeżywam przez parę tygodni. Do tego mam problem z nawiązaniem rozmowy. Staram się nie odzywać, boję się, że powiem coś źle i wszyscy mnie za to wyśmieją lub znienawidzą. W pierwszej klasie gimnazjum kiedy trafiłam do innej klasy niż moi przyjaciele, przeżywam to aż do dziś. Nie potrafię nawiązać nowych znajomości sama. Zawsze poznaję ludzi za pośrednictwem kogoś. Co mogę z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza

Nabrac trochę pewności siebie. Nic tak człowiekowi nie podnosi samooceny jak bycie w czyms dobrym.
Może zamiast siedzieć i długo rozważać, co ktoś miał na myśli ,trzeba zaczac się specjalizować w czymś co lubisz i być w tym świetnym.
Lubisz języki obce- ucz się do upadłego, słuchaj w obcym języku tekstow, koresponduj z kims w tym języku.
Lubisz biegac, choć na treningi lekkoatletyczne, przygotowuj się do maratonu.
Lubisz rysować, połacz to ze wspólczesnym światem, ucz się grafiki komputerowej.
Lubisz....

Zacznij rozwijac swoje pasje, bądz w tym dobra a przestaniesz się obawiać jak ktoś na Ciebie spojrzał, co do Ciebie powiedział. Zrozumiesz, że świat nie polega na tym aby każdemu się podobać. Wystarczy miec grupkę znajomych, ktorych się lubi i którzy Ciebie lubią i wtedy nie czujesz się skrępowana w odzywaniu się lub w milczącym przysłuchwaniu się. A o fajnych, akceptujących Cie znajomych ,najłatwiej własnie tam, gdzie rozwijasz swoje pasje i zainteresowania.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...