Skocz do zawartości
Forum

Nastoletnia ciaza.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam 17 lat i dokładnie 16 września dowiedziałam się ze zostanę mamą. Ostatnia miesiaczke miałam 6-11 sierpnia i później już nie wystąpiła wiec jestem w około 8-9 tygodniu ciazy. Mam chłopaka i już dowiedział się o ciazy jednak nie specjalnie się ucieszyl mimo że początkowo chciał dziecko. Myślicie że boi się bycia ojcem ? Podejrzewalam ciążę i byłam już przygotowana na pozytywny wynik testu, wiec ucieszylam się na wynik testu. Jednak jest jeden problem.. Moi rodzice. Nigdy go nie lubili i uważają go za nie odpowiedniego chłopaka dla mnie. I powtarzają ze najgorsze co by mogło być to ciaza. No i nie wiem jak mam im powiedzieć.. Myślicie ze powiedzieć pierw dla pedagog w szkole ? Może ona by mi pomogła i doradzila jak zacząć taka rozmowę. Myślę, ze z rodzicami mojego chłopaka nie bylo by problemu. By się zdenerwowali ale szybko by im przeszło. Nie to co moim. Nigdy go nie lubili i nie polubia a na pewno nie tato.. Nie wiem co mam robić w tej sytuacji. I jeszcze jedno, czy jak umowie się prywatnie do ginekologa to nie będzie miał problemu żeby zrobic mi USG bez rodzica? I ile by ta wizyta prywatna mniej więcej kosztowała?

Odnośnik do komentarza

Jesteś niepełnoletnia, więc ginekolog podczas wizyty będzie domagał się obecności rodzica, tym bardziej, że prawdopodobnie jesteś w ciąży. Nie zwlekaj z rozmową z rodzicami na temat ciąży. Na pewno nie będą ucieszeni. I tutaj już nie tylko pewnie chodzi o Twojego chłopaka, co też o Twój młody wiek. Chodzisz do szkoły, a ciąża oznacza rezygnację (przynajmniej na jakiś czas) z nauki. Do tego kwestia utrzymania, kto utrzyma dziecko itd. Z powyższych względów powinnaś powiedzieć o ciąży mamie i tacie. Na pewno ta rozmowa nie będzie należała do przyjemnych, ale musisz się z tym zmierzyć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...