Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Nie wiem co mam robić.


Gość sadey

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 17 lat. To się zaczęło jakoś 2 lata temu. Od tego czasu często miewam myśli samobójcze i obniżony nastrój. Zwykle udawałam i do teraz udaję, że jestem szczęśliwa, aby nikt się nie martwił. Jednak mam często takie chwile, że wybucham płaczem i nie umiem się pozbierać. Do tego mam obniżoną samoocenę (mam dużą nadwagę i ogólnie nie podobam się sobie) i nie potrafię tego zmienić. Nie daję rady już sobie z tym. Czuję się nikomu niepotrzebna. Wiele razy chciałam odebrać sobie życie, ale boję się tego. Mówiłam o tym mojej przyjaciółce, ale to było raz i nie chcę jej martwić nigdy więcej, ale naprawdę nie wytrzymuję już tego. Ogólnie historia z tym związana jest dosyć obszerna i nie starczyłoby mi słów, żeby dokładnie ją przedstawić. Co powinnam zrobić?

Odnośnik do komentarza

Witaj
Pojawianie się myśli samobójczych,jest bardzo wyraźnym i niebezpiecznym wskaźnikiem ,tego w jak bardzo złej kondycji psychicznej jesteś. To jest bezwzględny sygnał ,że powinnas iść do lekarza,który postawi diagnozę i wdroży leczenie,najprawdopodobniej przeciwderesyjne. O twoim stanie musisz powiedzieć rodzicom,bo potrzebujesz ich zgody na leczenie. Zrób wszystko,żeby trafić do lekarza i zacząć leczenie a może i terapię,bo twój stan będzie się pogarszal.
Po co masz się męczyć,przestan,ukrywać się z tym ,bo to choroba a nie żaden wstyd.

Odnośnik do komentarza

sadey, skoro napisałaś tutaj na forum i sama zgłaszasz, że Twój stan ciągle się pogarsza, to myślę, że nie wolno już bagatelizować Twojego złego samopoczucia. Powinnaś skonsultować się z psychologiem, np. w szkole, albo udać się do lekarza psychiatry. Niewykluczone, że objawy, o jakich wspomniałaś, to symptomy depresji. Pozwól sobie pomóc i idź do specjalisty, który stwierdzi, co Ci dolega i czy potrzebujesz psycho- czy/i farmakoterapii. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...