Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Co oznacza problem z zapamiętywaniem?


Gość a...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem chlopakiem i mam 17 lat. Od dluzego czasu mam problem z zapamietywaniem roznych rzeczy, np przyswojeniem jakis notatek, nauki na sprawdzian. Nie moge sie rowniez skupic, zawsze staram sie zeby byla cisza, nic mnie nie rozpraszalo lecz i tak to nie pomaga. A teraz szczegolnie od nowego roku szkolnego bedzie jeszcze ciezej bo zaczynaja mi sie rozszerzenia. Co Pan/Pani radzi?

Odnośnik do komentarza

Czy twoje problemy pojawiły się nagle lub stopniowo narastały ?
Czy wcześniej nie miałeś takich problemów ?
Czy oprócz kłopotów z pamięcią i koncentracją,zauważyłes u siebie jeszcze jakiś inne niepokojące objawy lub zmiany w funkcjonowaniu.?

Odnośnik do komentarza
Gość trololoololl32

Pamięć trzeba ćwiczyć.Jak ktoś całe życie szkolne jechał na sciągach,nie uczył się tylko kombinował i jakoś zdawał dalej to takie są efekty.Dodatkowo po okresie wakacyjnym pamięć jest pogorszona.No i jeszcze alkohol, i palenie zielska ma znaczący wpływ na pamięć

Odnośnik do komentarza

Problemy z pamięcią to objaw nieswoisty i może zwiastować wiele różnych problemów/zaburzeń. To może być konsekwencja nieprawidłowej diety, braku jakichś mikroelementów, złego snu, nadużywania substancji psychoaktywnych, stresu itd. By skutecznie przeciwdziałać zaburzeniom pamięci, najpierw należy poznać źródło problemów. Radzę skonsultować się z lekarzem, zrobić przynajmniej podstawowe badania, by sprawdzić, czy wszystko w porządku ze strony organizmu. Warto też nauczyć się stosowania mnemotechnik. Wiele na ten temat można przeczytać w naszym serwisie. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...