Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Czy to może być depresja?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem. Otóż moja siostra od jakiegoś czasu dziwnie się zachowuje, np ignoruje telefony i wiadomości od znajomych, nie chce nigdzie wychodzić, bardzo często płacze u siebie w pokoju, ale zawsze się jakoś wykręca, potrafi nie spać przez 2 dni, czasem nie je przez 2 dni itp. Próbowałam ją podpytać o co chodzi ale twierdzi że wszystko jest w porządku. Kiedy chodzi do szkoły świetnie udaje więc jej znajomi o tym nie wiedzą. Wygląda i zachowuje się jakby nic jej nie cieszyło i zrobiła się strasznie drażliwa. Ponadto ostatnio mówiła mi że nie potrafi brać żadnych znajomości na poważnie i nie est w stanie utrzymać znajomości dłużej niż 2 miesiące. Czy potrzebuje pomocy i powinna się zgłosić do lekarza?

Odnośnik do komentarza

Tak ,powinien ktoś z nią porozmawiać ale jak już sama zauważyłas,to nie jest łatwe.
Myślę,że sama do niej nie dotrzesz ale jeśli ty i np rodzice,wspólnie podejmiecie się szczerej rozmowy z nią na temat jej stanu zdrowia,to może to przynieść dobry skutek.
Trudno powiedzieć co dolega twojej siostrze. Może to być nieszczęśliwa miłość albo nawet początek choroby psychicznej.
Tu nikt diagnozy nie postawi bo od tego jest lekarz i siostra jak najbardziej potrzebuje jego pomocy.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, ile Twoja siostra ma lat. Czy jest pełnoletnia, czy nie. Objawy, o jakich wspomniałaś, mogą sugerować depresję, ale przez Internet nie da się postawić diagnozy. Możliwe, że gorszy nastrój siostry dałoby się uzasadnić inaczej niż depresją. Może pokłóciła się z najlepszą przyjaciółką i jest jej z tym źle, może zakochała się bez wzajemności, a może powód jest jeszcze inny? Warto byłoby z nią szczerze porozmawiać albo zachęcić do rozmowy z psychologiem. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...