Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Jak pokonać nieprzyjemne uczucie pocierania rąk?


Gość k...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam 17 lat i z pozoru śladowy problem. Mianowicie podczas pocierania mokrych ( z mydłem czy bez) dłoni , czy mokrych skarpet odczuwam nieprzyjemne odczucie..coś pokroju tego które towarzyszy w trakcie np. skrobiąc paznokciem po tablicy (tu odczuwam to samo aczkolwiek nie jest to uczucie u mnie wywołane dźwiękiem a za to tym "kontaktem", dotykiem). Czy to odbiega od normy? Mam zamiar się z tym udać do neurologa natomiast chciałbym wiedzieć (o ile istnieją) nazwy chorób z tego typu objawami.

Odnośnik do komentarza

Nieprzyjemne doznania podczas pocierania rąk nie są jakąś patologią czy zaburzeniem. Możliwe, że po prostu jest to dla Ciebie zwyczajnie nieprzyjemne. Ewentualnie możliwe, że masz jakąś nadwrażliwość dotykową w okolicach rąk, co wskazywałoby na jakieś problemy sensoryczne. Nie jest to jednak problem uniemożliwiający normalne funkcjonowanie. Proponuję kupić sobie gniotka i stymulować dłonie. Dowrażliwiać dłonie poprzez dotykanie piasku, piórek, grochu, ziaren o różnej grubości. Pomóc może też praca z różnego rodzaju fakturami. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...