Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Ataki strachu, pustki.


Gość Tom3433

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam 16 lat i od dłuższego czasu męczę się z dziwnymi atakami. Występują one raz na kilka tygodni/kilkanaście dni, chociaż ostatnio trochę częściej. Podczas takiego "ataku" przez kilka minut bardzo odczuwam wewnętrzną pustkę, strach, samotność, ból psychiczny i chce mi się płakać. Potem wszystko ustaje i mogę wrócić do swoich czynności. Dodatkowo zauważyłem, że regularnie "łapie doła", czyli co kilka tygodni przez 2-5 dni jestem smutny, przygnębiony, myślę o swojej śmierci, zrywam chwilowo kontakty, jeszcze bardziej zamykam się w sobie, jest mi źle. Macie jakieś wskazania co się ze mną może dziać? Nie wiem co mam zrobić. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Masz 16 lat, więc Twoje wahania nastroju w pewnym sensie można przypisać burzy hormonalnej. Z drugiej strony, jeśli czujesz, że Twoje niestabilne samopoczucie wykracza poza zwykłą "huśtawkę nastroju", wówczas warto byłoby skonsultować się z psychologiem. Przez Internet nie da się postawić diagnozy, dlatego odsyłam do specjalisty. Zadbaj o zdrowy sen, prawidłową dietę, aktywność fizyczną. Jeśli nastrój będzie się pogarszał, a ataki strachu będą pojawiać się częściej, to sygnał, że nie wolno bagatelizować objawów. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Gość sprawdźcie

Zła czasoprzestrzeń myślisz o jutrze a istotą nieskończoności jest bycie w tu i teraz .
Popracuj nad wyciszeniem tych myśli nie traktuj ich jako złe ale nie nadawaj im mocy po prostu nie wierz im nie wierz niczemu po prostu żyj nie wierząc tylko będąc w tu i teraz perełko .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...