Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Lęk przed bliskim kontaktem?


Gość kacper8585

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kacper8585

Na wstępie zaznaczę że przez ponad 9 lat szkoły byłem ofiarą przemocy psychicznej a czasem fizycznej. Do dziś nie dopuszczam zbyt blisko do siebie ludzi, nie pozwalam dotykać i gdy ktoś wykona gwałtowny ruch odruchowo zaczynam się bronić. Ostatnio leżałem w namiocie z dziewczyną i zaczęliśmy się całować. Było bardzo przyjemnie ale jednocześnie czułem nerwy a potem cały zacząłem się trząść. Przeszło dopiero po dłuższym czasie. Czy to już choroba? A może po prostu jestem przegrywem i sytuacja mnie przerosła?

Odnośnik do komentarza

Łączysz przeszłe doświadczenia ze szkoły z tym, co czujesz aktualnie. Możliwe, że przemoc psychiczna/fizyczna, której doświadczyłeś, przekłada się teraz na Twoje lęki i nieufność. Nie jesteś przegrywem. Po prostu nie radzisz sobie z emocjami, dlatego w intymnej sytuacji z dziewczyną zacząłeś się bać. To żaden powód do wstydu, a myślę, że jeśli dziewczyna jest dojrzała i jej na Tobie zależy, to nie będzie to powodem do jej wycofania, tylko impulsem, by lepiej Cię zrozumieć i Ci pomóc. Porozmawiaj szczerze ze swoją dziewczyną o tym, co czujesz, czego się obawiasz. Mając jasną sytuację, będziecie oboje czuć się swobodniej i bezpieczniej w swoim towarzystwie. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...