Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Czy wybrać nauczanie indywidualne?


Gość j...l

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko. Chodzi o nauczanie indywidualne. Należy mi się bardziej na terenie szkoły, czy w domu? Mam silne zaburzenia koncentracji ( nawet przy 2 osobach się nie mogę skupić ), nie mogę wytrzymać wszystkich lekcjach, bo szybciej się męczę i głowa mnie boli, wyniki badań wychodzą dobrze, dlatego po 4 lekcjach uciekam z lekcji. Mam silny lęk przed naukąw klasie i do tego stopnia, że aż robię wszystko żeby chorować na białaczkę, raz się okaleczyłam i próbowałam sobie uciąć nogę.

Odnośnik do komentarza

Próbowałaś sobie odciąć nogę po to, żeby nie iść do szkoły? No z takimi psychozami to jasne, że powinnaś mieć nauczanie indywidualne. A czy w domu czy w szkole, to Twój wybór, czy chcesz codziennie poróżować do szkoły czy też codziennie siedzieć w domu. Myślę, że możesz spróbować obie opcje po rok i porównać. Zastanawiam się jak rodzice wychowują dzieci, że później mają one takie problemy i zaburzenia psychiczne...

Odnośnik do komentarza

Czy wybrać nauczanie indywidualne? To nie jest kwestia wyboru. Nauczanie indywidualne jest formą realizacji obowiązku szkolnego. Jeśli nie możesz z jakiś powodów uczyć się w szkole w klasie razem z rówieśnikami, to wówczas Twoi rodzice mogą wnioskować do poradni psychologiczno-pedagogicznej, by przeprowadzono badania i w oparciu o nie możesz, ale nie musisz otrzymać opinię, w której będzie zalecenie do nauczania indywidualnego. Sam uczeń nie może sobie zdecydować, że od jutra nie chodzi do szkoły, tylko chce mieć naukę w domu. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...