Skocz do zawartości
Forum

Otyłość u nastolatki


Gość nessietta

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PerfectGirl.

Witam. Mam 12 lat,160cm wzrostu i ważę 55 kg. Mam fałdki na brzuchu,które brzydko wyglądają. Jak mam schudnąć co najmniej 5-10 kg do wakacji? :<<br /> W szkole mam 3 godziny WF tygodniowo i chodzę na basen 1x w tygodniu,tylko że mam słabość do słodyczy. Zawsze tyję,gdy zaczyna się szkoła. Jem słodycze ze stresu. A w wakacje to czasami mogę schudnąć z 5 kg. Pomocy! :(

Odnośnik do komentarza

W takim razie nie przejmuj się waga. Będą wakacje to schudniesz. Zresztą i tak masz prawidłowa wagę. Proponuję jednak słodycze zastępować owocami (świeżymi lub suszonymi). Poza tym więcej się ruszaj (np. biegaj, ćwicz codziennie w domu), a będzie dobrze

Odnośnik do komentarza

To zamiast jeść słodycze staraj się jest owoce lub warzywa, albo pić wodę. Na mięśnie brzucha wykonuj ćwiczenia:
1. Nożyce - połóż się na plecach, ręce wzdłuż tułowia. Nasŧepnie ponieś obie nogi na wysokość ok 10 - 20 cm i wykonuj nożyce w pionie. Postaraj się wytrzymać jak najdłużej. Nasŧepnie w tej samej pozycji zrób nożyce poziome tzn krzyżuj nogi raz jednano noga jest na górze raz druga.
2 - Połóż się na plecach rozciągnij ręce tak by stanowiły jedną linię w barkami. Następnie staraj się dotknąć kolanem naprzeciwległej ręki. Ćwiczenie potwórz na każdą nogę po 15 razy.
3 - Biegnij w miejscu stając się jak najwyżej unosić kolana. Biegnij tak przez 5 minut.

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam na imię Patryk, mam 15 lat. Mieszkam w Poznaniu. Mam wielki problem. A mianowicie: mierzę 175cm i ważę 104kg. Praktycznie od dłuższego czasu chcę zacząć chudnąć, ale brakuje mi właśnie takiej porady, diety czy innej po prostu słownej pomocy. Wiem, że mam silną wolę i jeśli by ktoś tylko mi pomógł to na pewno nie było by tak że nie stosował bym się do diety czy do ćwiczeń.

Odnośnik do komentarza

Pasiesz się, a później płacz. Jesteś gruby to Twoja wina słodycze, gazowane napoje,czipsy brak ruchu wpychane w siebie bez umiaru? Smaczne? Przepis na nieszczęśliwe życie obleśnego wora tłuszczu, którego nikt nie pokocha :) Gdy zrozumiesz nie głodź się bo wcale nie sprawi, że schudniesz tylko nastawi twoje ciało na magazynowanie tłuszczu :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...