Skocz do zawartości
Forum

Praca w telemarketingu a małomówność


Gość dzastina25

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dzastina25

Witajcie, moim problemem praktycznie od zawsze było to, że jestem osobą małomówną. Nigdy nie lubiłam długich rozmów, nie lubiłam w szkole wraz z kolezankami przegadywać całych przerw, nigdy nie byłam też duszą towarzystwa, nie byłam przebojowa. Cięzko się przebić mi obecnie na rynku pracy i w życiu przez tę moją cechę. Chciałabym coś z tym zrobić, pomyslałam więc, czy by nie znaleźć pracy jako telemarketer, co siłą faktu zmusi mnie do mówienia, zmieni w osobę bardziej rozgadaną i kontaktową. Czy to dobry pomysł?

Odnośnik do komentarza

Jeżeli jesteś zdecydowana , to to możesz spróbować i sama przekonasz się , czy to Ci pomoże. Pewnie będziesz musiała przejść szkolenie , co da Ci jakieś pojęcie o tej pracy. Możliwe ,że z czasem przełamiesz się w kontaktach z ludżmi. Aktorzy też wybierali swój zawód z podobnych powodów. Pamiętaj jednak ,że wynagrodzenia w tym zawodzie nie są wysokie i zależą od osiągnięć pracownika.

Odnośnik do komentarza

dzastina25, jeśli jesteś zdeterminowana podjąć pracę w telemarketingu, to droga wolna. Czy jest to jednak dobry sposób na walkę z małomównością? Nie jestem do końca przekonana. Telemarketing to nie terapia. Poza tym, praca na takim stanowisku tak naprawdę polega na rozmowie według wyuczonych schematów, na szkoleniach podawane są nawet gotowe sformułowania, jakich telemarketer ma użyć w rozmowie z osobą. Mało miejsca jest na "spontaniczną" rozmowę. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...