Skocz do zawartości
Forum

Zawroty głowy


Gość magda412

Rekomendowane odpowiedzi

Gość magda412

Od około miesiąca mam zawroty głowy, początkowo były mocniejsze, teraz już słabsze, ale mam je tylko wtedy gdy kładę się np. do spania, taki typowy helikopter. Miałam je też rok temu właśnie na taką porę, gdy pojawiają się gorączki, ustąpiło to na całą jesień i zimę i teraz znowu. Czy ktoś spotkał się z taki czymś? W tamtym roku byłam u neurologa, ale nie wykryto żadnych nieprawidłowości, nie mam problemów z błędnikiem ani nic... Dodatkowo w styczniu 2016r. miałam robione TK głowy i też wszystko ok. Proszę o poradę jeśli ktoś miał coś podobnego, jak sobie z tym poradzić.

Odnośnik do komentarza
Gość magda412

Ciśnienie i puls u mnie wygląda tak, że ciśnienie w normie, prawie zawsze idealne, a jeżeli już są jakieś odstępstwa to jest trochę niższe. Puls w granicach praktycznie od 70-90 zawsze, zwykle 80...

Odnośnik do komentarza
Gość magda412

No właśnie kiepsko z kręgosłupem. Ale nie mogę nic zrobić, czekam na rehabilitacje od sierpnia 2016r. i mam ją dopiero we wrześniu tego roku. Odcinek szyjny, jak robiłam RTG to nie wyszło najlepiej, mam stałą pracę przy komputerze... Kiedyś mi coś lekarz powiedział, że kręgi mogą uciskać na tętnice i stąd te zawroty, ale dziwi mnie to, że one pojawiają się tak okresami, że tylko jak jest lato i trwają do miesiąca i ustępują. Nie mam ich ciągle...

Odnośnik do komentarza

No właśnie to ciekawe, czyżby temperatura miała związek z występowaniem silniejszych zawrotów? Też mam dyskopatię odcinka szyjnego i okresowo występujące zawroty, ale niezbyt silne. Co jakiś czas dostaję od neurologa tabletki na 2 miesięczną kurację i zazwyczaj to mi wystarczało. Jednak ostatnio rok po roku mi się zdarzyło, że po upalnym dniu następnego dnia rano nie byłam w stanie wstać z łóżka, bo po prostu wirował mi pokój. I to przegrzanie nie było wcale związane z całodziennym pobytem na plaży. Raz posiedziałam godzinę w słońcu na balkonie czytając książkę, a drugi po godzinnej przejażdżce rowerowej w upalny dzień ( mimo że już było po 17 i miałam kask na głowie).

Odnośnik do komentarza
Gość magda412

Pierwszy raz spotykam się z kimś, kto ma to samo co ja. Też miałam tak silne, że nie mogłam wstać z łóżka, ale to było rok temu, teraz mimo, że się ochłodziło to i tak mam te zawroty, ale tylko przy położeniu się na płasko. Wcześniej nawet jak szłam to czasami mi zawirowało wszystko, czy jak siedziałam, teraz tylko jak się kładę. Uciążliwe to bardzo... A do jakiego lekarza poszłaś i jakie leki Ci zapisał? Ja coś kojarzę, że mi na rozluźnienie mięśni zapisał, ale nie kojarzę, czy w końcu wykupiłam receptę czy nie.

Odnośnik do komentarza

~magda412
Pierwszy raz spotykam się z kimś, kto ma to samo co ja. Też miałam tak silne, że nie mogłam wstać z łóżka, ale to było rok temu, teraz mimo, że się ochłodziło to i tak mam te zawroty, ale tylko przy położeniu się na płasko. Wcześniej nawet jak szłam to czasami mi zawirowało wszystko, czy jak siedziałam, teraz tylko jak się kładę. Uciążliwe to bardzo... A do jakiego lekarza poszłaś i jakie leki Ci zapisał? Ja coś kojarzę, że mi na rozluźnienie mięśni zapisał, ale nie kojarzę, czy w końcu wykupiłam receptę czy nie.

Chodzę do neurologa, lek który mi zapisywał na zawroty głowy i szumy uszne to zdaje się Betaserc 24 mg. On jest na głównie na poprawę krążenia.

Odnośnik do komentarza
Gość magda412

Ja też mam szumy uszne i do tego śnieg optyczny, już wieeele wiele lat, przyzwyczaiłam się do tego, a mam dopiero 24 lata... zapytam swojego lekarza neurologa o ten lek.
Nie wiem za bardzo, gdzie mogę udać się, żeby sprawdzić jak z moim krążeniem i ciśnieniem?

Odnośnik do komentarza

Ja mam sporo lat więcej, więc u mnie ma już prawo ;) Szumy i gwizdy też mam wieeele lat i też się przyzwyczaiłam. Sądziłam, że to normalne ;) do czasu, aż mnie neurolog zaczęła wypytywać. Takie silne zawroty z uczuciem wirowania pokoju pojawiły się dopiero dwukrotnie, więc jeszcze z nimi u neurologa nie byłam, tylko u rodzinnego. Teraz mam wizytę pod koniec lipca i może uzna za wskazane zrobić usg Dopplera. Mam bardzo wysoki cholesterol i być może oprócz dyskopatii przytkane tętnice szyjne. Ale jaki wpływ miałaby wysoka temperatura? Nie wiem, dopytam się. A ciśnienie to po prostu sprawdź u lekarza rodzinnego lub może ktoś w rodzinie ma ciśnieniomierz. Warto mierzyć od czasu do czasu, bo wiele wyjaśnia. Ja mam najczęściej niskie ok 100/60.

Odnośnik do komentarza
Gość magda412

Ja się zastanawiam czy u mnie jest coś nie tak z cholesterole, ale nie sądzę... chuda jak patyk jestem ;) Ogólnie jestem przewrażliwiona na punkcie mojej głowy. Dlatego zrobiłam właśnie to TK, co wykazało, że wszystko niby ok, ale jednak nie czuję się dobrze... Nie czytam bzdur w internecie, bo już dziesięć razy wyszło, że mam guza, raka itp więc się nie nakręcam :) Zastanawiam się tylko czy coś z tym robić, czy poczekać aż przejdzie...

Odnośnik do komentarza

Bardzo dobrze, że podchodzisz ostrożnie do info z netu, szczególnie jeśli chodzi o rozpoznanie chorób. Skoro masz wykluczony błędnik jako przyczynę zawrotów, to najprawdopodobniej przyczyną jest jednak kręgosłup, tym bardziej, że pracujesz przy komputerze. Powinnaś robić co jakiś czas przerwę i wykonywać kilka podstawowych ćwiczeń. Na youtubie jest dużo filmików instruktażowych zamieszczonych przez fizjoterapeutów. Na rehabilitacje czeka się długo, a przy dyskopatiach powinno się ćwiczyć codziennie samemu chociaż kilkanaście minut.

Odnośnik do komentarza
Gość magda412

Wiem, czekam rok i miesiąc na rehabilitację... smutne to. Swojego czasu byłam na prywatnych zabiegach, po tym jak miałam straszne nerwobóle w klatce piersiowej, wtedy ćwiczyłam codziennie, a potem sobie odpuściłam i głupio zrobiłam. Też mam podejrzenie, że to od kręgosłupa, zwłaszcza, że drętwieją mi czasami palce jak śpię. Boję się oczywiście zrobić RTG, bo zaniedbałam go strasznie...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...