Skocz do zawartości
Forum

Czy spóźniający się okres może oznaczać ciążę?


Gość z...l

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Dostałam okres w kwietniu 27, skończył się 3 maja. Uprawiałam seks 4, 6 maja stosunek przerywany. 13 maja wspolzylam do końca z partnerem. Okres spoznia mi się 4 dni na ten moment. Czy jest prawdopodobieństwo zajścia w ciaze? Z góry dziękuję za odpowiedź,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Akurat długość okresu nie ma znaczenia. Tylko długość bo można mniej więcej określić kiedy występuje owulacja na podstawie teorii. Według mojego obliczania mogł to być dzień plodny.... Oczywiście mogę się mylić bo ginekologiem nie jestem. Jeśli okresu dalej nie ma to zrób test ciążowy bo to może być ciąża.

Odnośnik do komentarza
Gość Paulahhh

Mimo wszystko dziękuję za odpowiedź. Jeśli w ciągu dwóch dni nie pojawi się okres to na pewno zrobię test ciążowy:) wg. kalendarzyka to był dzień płodnych, ale czasami mam nieregularny i ciężko się domyślić.

Odnośnik do komentarza

Przyjmuje się, że prawidłowy cykl menstruacyjny u kobiety powinien trwać od 25 do 35 dni. Różnice pomiędzy długością kolejnych cykli nie powinny wynosić więcej niż 2-3 dni. Jeśli wynoszą więcej i zdarzają się często, można mówić o nieregularnych miesiączkach.
Zwykle pierwszą reakcją kobiety na spóźniający się okres jest podejrzenie, że doszło do zapłodnienia. W takich sytuacjach, jeśli kobieta odbywała stosunki seksualne, warto wykonać test ciążowy, ponieważ brak miesiączki rzeczywiście może sygnalizować ciążę. Może, ale nie musi. Jeśli ciąża została wykluczona albo stosunek nie miał w ogóle miejsca, warto rozważyć inne przyczyny.
Dlaczego spóźnia się okres? Do przyczyn spóźnienia się miesiączki zalicza się:

stres (zarówno długotrwały, jak i nagły, silny);
podróże między różnymi strefami klimatycznymi i czasowymi;
silniejsze infekcje (nie tylko związane z układem rozrodczym);
stosowanie rygorystycznej diety i nadmierna utrata kilogramów, ale także zbyt wysoka masa ciała;
przemęczenie, nadmierny wysiłek;
przyjmowanie niektórych lekarstw;
zaburzenia hormonalne (m.in. podwyższony poziom prolaktyny, androgenów)
choroby układu rozrodczego (np. zespół policystycznych jajników, pojedyncze torbiele, nowotwory).
Spóźniający się okres jest też naturalnym zjawiskiem u młodych dziewcząt, które jeszcze przechodzą proces dojrzewania. Długość trwania cykli powinna się ustabilizować do dwóch lat po wystąpieniu pierwszej miesiączki. Problem z regularnością menstruacji mogą być również zwiastunem zbliżającej się menopauzy (która występuje u kobiet zwykle między 45 a 55 rokiem życia).
Jeśli miesiączka nie nadchodzi we właściwym terminie i wykluczyłaś ciążę, pomyśl, czy nie zdarzyło ci się przebywać ostatnio większych stresów, chorować. Do wszelkich magicznych i podejrzanych sposobów na wywołanie okresu podchodź z rezerwą. Ciepła (ale nie gorąca!) kąpiel, masaż podbrzusza czy stosunek z partnerem nie zaszkodzą i mogą pomóc się rozluźnić i wyeliminować stres, ale na przykład stosowanie środków farmakologicznych może ci zaszkodzić. Jeśli okres nie pojawi się do 2 miesięcy, należy zgłosić się do lekarza. Rozwieje on wszystkie twoje wątpliwości i skieruje na ewentualne badania. Nie zwlekaj z wizytą również wtedy, gdy nieregularne miesiączki zdarzają ci się często lub odczuwasz inne dolegliwości np. silne bóle, również w plecach, obserwujesz u siebie nadmierne owłosienie, plamienie z pochwy, bezskutecznie walczysz z trądzikiem, masz sporą nadwagę lub niedowagę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...