Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Jak leczyć uczucie nieustannej obserwacji?


Gość a...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu mam wrażenie, że ktoś mnie obserwuje. Kiedy wracam sama do domu wieczorem, rozglądam się do okoła, upewniając się, że nikt mnie nie śledzi. Kiedy biorę prysznic towarzyszy mi uczucie, że ktos zaraz wejdzie do łazienki i mnie skrzywdzi. To samo jest podczas mycia twarzy, kiedy pochylam się nad umywalką, boję się podnieść wzrok na odbicie w lustrze, bo mam wrazenie, że zobaczę kogoś stojącego za mną. Jak z tym walczyć? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Powtarzaj sobie - jestem bezpieczna, odważna, spokojna - powtarzaj sobie to w każdym momencie, gdy zaczynasz odczuwać niepokój.
Nie nadsłuchuj, nie oglądaj się, nie skupiaj swej uwagi na czymś, czego nie ma.
Zagłuszaj te odczucia myśląc -jestem bezpieczna, spokojna..
Nauczysz się tego, tylko bądź konsekwentna i nie poddawaj się po pierwszych niezbyt udanych próbach.

Odnośnik do komentarza

Masz w sobie dużo lęku i obaw, dlatego jesteś nieustannie czujna i zachowujesz się asekurancko, bojąc się, że zaraz zagrozi Ci jakieś niebezpieczeństwo. Popracuj nad radzeniem sobie ze stresem i zrelaksuj się. Dobrym pomysłem jest wprowadzenie więcej ruchu i aktywności fizycznej, która sprzyja produkcji endorfin - naturalnych hormonów szczęścia. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...