Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Jak poradzić sobie z depresją i fobia szkolną oraz społeczną?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 17 lat i od gimnazjum nie potrafię normalnie funkcjonować wśród ludzi.Paraliżuje mnie lęk i to że ktoś może źle o mnie pomyśleć, kompleksy.Chodziłam już na terapię która niewiele mi pomogła.Obecnie zażywam lekarstwa antylękowe od psychiatry.Coraz częściej zdarzają mi się myśli samobójcze, nie mam siły normalnie funkcjonować a dzień przesypiam, bo sen jest dla mnie ucieczką od świata.Staram się gdzieś wychodzić, ale tracę już siły.Od kilku lat jestem sama przez moje zaburzenia, nie mam do kogo zadzwonić, pogadać, a nawiązanie przeze mnie jakichkolwiek nowych znajomości również jest już niewykonalne.Sama już sobie nie poradzę.Co mogę zrobić?

Odnośnik do komentarza

Droga Anno, dobrze, że się leczysz i bierzesz leki. Jednak same środki farmakologiczne nie wystarczą. Najlepsze efekty dałoby połączenie leków z psychoterapią, z której zrezygnowałaś. Jeśli potrzebujesz doraźnej pomocy, możesz skorzystać z darmowego telefonu zaufania nr 116 111. Wsparcie znajdziesz też w Centrum Interwencji Kryzysowej. Radziłabym jednak poszukać dobrego psychoterapeuty i rozważyć udział w terapii długoterminowej. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...