Skocz do zawartości
Forum

Jakie jest prawdopodobieństwo, że zaszłam w ciążę?


Gość przerażoona

Rekomendowane odpowiedzi

Gość przerażoona

Zaczynając od początku... Mam 18 lat. Od zawsze miałam nieregularny okres, czasem potrafił spóźniać się ponad miesiąc, ale przez ostatnie hmm, pół roku, miałam mniej więcej co miesiąc, może +/- 3-4 dni... Miesiąc i 5 dni temu współżyłam bez zabezpieczenia, stosunek przerywany. Doskonale wiem, że to nie daje pewności, preejakulat etc., więc moralizowania nie potrzebuję, to była pierwsza taka sytuacja, aczkolwiek zdaję sobie sprawę z głupoty... Wyliczyłam sobie, że byłam wtedy 7 dni po okresie, który powinnam dostać ponownie jakieś 19-20 dni temu... Jak duże jest prawdopodobieństwo wpadki? Jest ktoś w stanie to ocenić, a najlepiej oszacować procentowo? Wszystko leci mi z rąk, wybieram się do lekarza ale nie mogę opanować myśli póki co...

Odnośnik do komentarza

Twój cykl spóźnia się juz bardzo długo. W siodmym dniu cyklu mozna mieć owulację - ale musiałabym mieć więcej danych, żeby to wyliczyć, czyli długość poprzednich cykli.
Ta faza przed owulacją jest zmienna - wiele rzeczy na nią wpływa - stres, pogoda, wyjazdy, leki. W momencie, kiedy pojawia się śluz - może dojsć do zapłodnienia. Plemnik w sluzie jest w stanie 5 dni poczekać. Czyli daje to 7 plus pięć.
Ale matematyka nie zawsze sie sprawdza. Masz opór,żeby zrobić test? Obawiasz się wyniku? Z drugiej strony teraz pewnie też masz w głowie mętlik i obawy, że to ciąża...

Pozdrawiam ciepło!
Ania

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...