Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Kołatanie serca i lęk a potem tylko kołatanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 17 lat i rok temu poznałem dziewczynę, wszystko dobrze się zapowiadało zaczęliśmy się spotykać w końcu po mniej więcej miesiącu zostaliśmy parą. Na pierwszym spotkaniu(gdy byliśmy już parą) zaczęliśmy się namiętnie całować i ocierać się o siebie przez ubrania co doprowadziło nas do ograzmu. Następnego dnia niespodziewanie moje serce zaczęło koszmarnie kołatać a ja zacząłem mieć stany lękowe, wszystkiego się bałem, mimo to nadal byłem z nią w związku, po miesiącu uznaliśmy że to nie ma sensu, ponieważ było ze mną coraz gorzej. Uznaliśmy że na jakiś czas powinniśmy przestać się spotykać. Po mniej więcej 4 miesiącach spotkaliśmy się ponownie jako znajomi i wszystko było okej (kołatanie serca nadal było przez cały ten czas lecz znacznie osłabło a napady lęku odeszły). Po około 3 miesiącach spotykania poszliśmy razem do kina i tam zacząłem ją łapać za rękę, specjalnie prowokowałem sytuację, żebyśmy tylko chociaż się musnęli. Po tym zdarzeniu na następny dzień zacząłem ponownie niemiłosiernie cierpieć, lecz już bez napadów lęku. Napomne tylko że miałem wcześniej dziewczynę ale już dawno o niej zapomniałem. Moje pytanie brzmi: O co tutaj chodzi? Czemu tak reaguję? Co może być przyczyną ?

Odnośnik do komentarza

Może niepotrzebnie łączysz ze sobą te dwie sytuacje - spotkania z dziewczyną z późniejszym kołataniem serca i lękami? Czy spotkanie z dziewczyną Cię stresuje? Podejrzewam, że Twoje stany lękowe są niezależne od faktu, czy masz/czy nie masz dziewczyny. Warto byłoby skonsultować się z psychologiem, chociażby szkolnym i porozmawiać z nim o swoich lękach i obawach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...