Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Niepewność siebie


Gość Kolp

Rekomendowane odpowiedzi

Będąc osobą, która ma już 17 lat, coraz częściej zaczynam rozmyślać o swoim życiu. Zawsze miałam wrażenie, że nie pasuję do otoczenia. Mam dużą rodzinę (kuzynostwo), zawsze wyróżniałam się spośród nich. Przez problemy zdrowotne w dzieciństwie byłam szprycowana antybiotykami i innymi specyfikami, przez co zawsze byłam przy kości, na szczęście udało się z tego wyrosnąć, ale to ja byłam "tym dzieckiem przy tuszy" i chyba to już do mnie przylgnęło. Zawsze miałam problemy ze znalezienie przyjaciół. Mam kilku szczerych i cieszę się z ich obecności, jednak jest jedna rzecz, która nie daje mi spokoju. Mianowicie moja kuzynka, do której zawsze byłam porównywana (nawet nie wprost, nie przez rodziców). We wszystkim zawsze była lepsza i ładniejsza. Jest ciekawszą osobą, ma więcej znajomych, potrafi lepiej zrobić praktycznie każdą rzecz i podebrała mi pracę, o którą już długo zabiegałam, ja jestem tą cichą osobą, której trudno nawiązać kontakty z nowymi osobami (te które już mnie znają, wiedzą, że przy nich jestem bardzo otwarta). Jedyną rzeczą, w której jestem od niej lepsza jest nauka, ale jak wiadomo nie nauką człowiek żyje. Przeje, więc do sedna; od dwóch lat zaczynam zastanawiać się czy coś ze mną jest nie tak. Nie umiem zaprzyjaźnić się z chłopakami (przynajmniej w moim i podobnym wieku(nawet koleżanka, która nigdy sę do nikogo nie odzywa-nawet do nauczycieli i profesorstwa- ma już chłopaka), nie rajcują mnie imprezy z dużą ilością alkoholu i palenie fajek za sklepem, w obawie, że policja nakryje, przez co w gimnazjum stałam się prawie odludkiem, gdy myślę o przyszłości nie mam pojęcia co mnie czeka; nie potrafię znaleźć chociaż jednej dziedziny, w której byłabym dobra, wśród części osób jestem postrzegana jako osoba, która przynudza (głównie przez zainteresowania), chciałabym wiedzieć, czy naprawdę jest coś ze mną nie tak, czy powinnam iść do psychologa

Odnośnik do komentarza

Kolp, na podstawie Twojego wpisu nie można stwierdzić, że dzieje się z Tobą coś niepokojącego. Jesteś normalną, młodą kobietą. Może zamkniętą w sobie, cichą, małomówną, skrytą, introwertyczną, unikającą imprez i towarzystwa, ale to nie jest żadna patologia. Są ludzie ekstrawertycy, lubiący, gdy dużo się dzieje i są osoby podobne do Ciebie, czyli spokojne, ciche, być może dla otoczenia trochę nudne. Nie zmieniaj się. Uwierz w siebie i przestań się porównywać do kogokolwiek. Jesteś indywidualnością i dbaj o swoją unikalność. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...