Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

schizofrenia, agresja.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Mam taki problem, otóż żyje w domu rodzinnym z wujkiem,który cierpi na schizofrenie paranoidalną. Zmarli mu rodzice, został sam. Zauważyłam,iż od tego czasu jego choroba przybrała na sile. W nocy słyszę jak strasznie krzyczy, wyzywa, kłóci się z kimś. Powtarza to się jakby z większą siłą. Raz się smieje, raz w jego słowach jest mnóstwo agresji. Dziś krzyczał , cytuje "Pozabijam ku... was wszystkich, albo tak napie... że karetka już nie pomoże" i wykrzykiwał to parenaście razy z ogromną siłą. Od kiedy pamiętam gadał,śpiewał, krzyczał... ale chyba nie w takim stopniu. Przyzyczailismy się do tego. Ale nie wiem czy teraz można się w jakiś sposób go obawiać. Czy kłoci się z urojonymi osobami czy to agresja do nas. Nie wiem jak w takich sytuacjach mam się zachować. Dodam,że czasami mamy konflikty dotyczące remontu domu,. na nic sie nie zgadza itp. dach przecieka,ale nie pozwala go zmienić i inne drobnostki. Czasami mam go dość. Nie wiem jak mu pomoc, nie wiem czy on nas wyzywa czy o co chodzi, jest mi z tym strasznie ciężko. czasami,aż boję się go.

Proszę o radę. :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...