Skocz do zawartości
Forum

Co zrobić po ominięciu dwóch tabletek antykoncepcyjnych?


Gość s...m

Rekomendowane odpowiedzi

Skończyłam opakowanie tabletek antykoncepcyjne, miałam 7 dniową przerwę i nie wzięłam dwóch pierwszych tabletek, nie współżyłam w czasie przerwy więc ryzyka ciąży nie ma. Co powinnam zrobić w takim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Gość Mukena

Masz tabletki w tym samym systemie co moja belara. No jeśli nie wzięłaś dwóch pierwszych po tej tygodniowej przerwie to została przerwana ochrona przed ciążą. Z ulotki tych co ja biorę wyczytała, ze jeśli nie minęło 5 dni od ostatniego krwawienia powinnaś zacząć tą nową paczkę i przez tydzień się dodatkowo zabezpieczać. Jeśli jest powyżej 5 dni poczekaj do następnego krwawienia i wtedy zacznij nową paczkę.

Odnośnik do komentarza
Gość Mukena

Normalnie zaczynasz brać tą paczkę - nie nadrabiasz tych dwóch tabletek tylko jest jeden warunek, który musisz spełniać.Mianowicie czy mieścisz się w tych 5 dniach od rozpoczęcia ostatniego krwawienia? Jak tak to zaczynasz paczkę i bierzesz ją normalnie do końca plus pierwsze 7 dni dodatkowo się zabezpieczasz.

Odnośnik do komentarza
Gość subtle

Pierwszą tabletkę powinnam wziąć przedwczoraj czyli 2 maja, ale apteka zamknięta była szybciej niż zwykle czego nie wiedziałam, a wiadomo 3 maja - zamknięte wszystko. Tabletki biorę o 21, dzisiaj powinnam wziąć 3 o 21 jeśli normalnie bym zaczęła.

Odnośnik do komentarza
Gość Wesalka

Pytanie kiedy miałaś ostatnie krwawienie?Czy minęło już 5 dni odkąd się skończyło? Jeśli tak to musisz poczekać do następnego krwawienia i wtedy dopiero zacząć ponownie stosować antykoncepcję. Masz wszystko wyżej jasno napisane jak postąpić :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...